Falešná hra

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-281-7

BB art (2013) 978-80-7461-281-7 344

DOUGLAS PRESTON a LINCOLN CHILD přicházejí s dalším dobrodružstvím sympatického GIDEONA CREWA. Jen on dokáže zabránit teroristům, aby zaútočili zbraní hromadného ničení na hlavní město Spojených států.

Geniálního podvodníka Gideona Crewa čeká druhý náročný úkol.

Špičkový jaderný vědec přijde o rozum, vezme si jako rukojmí naprosto nevinnou rodinu, pak při policejní akci jednoho z rukojmí zastřelí a převrátí celou čtvrť vzhůru nohama.

Radiace nad New Yorkem prozradí sklad, kde před nedávnem někdo sestrojil jadernou bombu.

Všechny důkazy svědčí o tom, že jde o spiknutí, jehož cílem je vyhladit jedno z amerických velkoměst.

Gideon Crew musí stopovat členy teroristické buňky z New Yorku až do hor Nového Mexika a má jen deset dnů na to, aby je odhalil a zneškodnil. Přitom zjišťuje, že Ameriku možná čeká něco mnohem horšího než jaderný útok. (Založil/a: Antonín)

Barabura
  15. 3. 2016, 14:56
Mně osobně se knihy s Gideonem líbí velice. Je to mnohem akčnější než knihy s Pendergastem. Oba styly mají něco do sebe. Líbí sem i propojení obou sérií přes Eliho Glinna.
Kanuska
  13. 7. 2013, 12:37
Asi nejslabší společná kniha. Znalci Childa a Prestona prokouknou příběh velmi rychle, k čemuž napomáhá i český název knihy.
Ačkoliv jinak nedám na tyto dva autory dopustit, v tomto případě šlo o nudný a naivní příběh vyplněný vatou z nemyslných útěků, soubojů a velmi zdlouhavých "dramatických" situací.
To, co zabíralo a sedělo u série Pendregasta, se v příběhu G.Crewa míjí účinkem.
horvis
  28. 7. 2013, 0:39
Tahle knížka mě ze začátku chytla, po pár kapitolách zase pustila, ale tak od půlky mě to konstantně bavilo. Četl jsem to na vícekrát, např. po návratu z noční z práce a u toho jsem si dal pivko na spaní, no a jak mě přemáhala únava tak jsem knihu odložil a četl další den.
Stejně jsem to pak dělal i po odpolední směně před spaním, takže se z toho stal takový rituál. Kniha mě bavila a na čtení jsem se těšil, zábava.
S většinou přípomínek které zmiňuje Kanuska souhlasím, ale v téhle knize mi to nevadilo
(narozdíl např. od Seznamky smrti, ta mi přišla dějově podobná - tím že hlavní hrdina byl falešně z něčeho obviněn a musel dokázat opak).
Avšak oproti Seznamce smrti se Falešná hra snad tak ze třetiny odehrává v přírodě a to já mám rád, příjemný relax.
No pro mě asi nejnudnější byly knihy Relikvie, Kabinet kuriozit a Pekelná síra.