Poruchy učení

Poruchy učení

Podtitul: Specifické vývojové poruchy čtení, psaní a dalších školních dovedností

Originální název: Poruchy učení
Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Portál - 2015
ISBN: 978-80-262-0875-4

Portál (2015) 978-80-262-0875-4 264
Portál (2003) 978-80-7367-514-1 263

Specifické vývojové poruchy čtení, psaní a dalších školních dovedností
Zcela přepracované a rozšířené vydání. Komplexní pohled především na praxi, ale i nezbytnou teorii nabízí tato kniha, o jejíž úspěšnosti svědčí to, že toto vydání je celkově již desáté. Vývoj v této oblasti u nás i v zahraničí je velmi rychlý jak v důsledku rostoucího napojení ČR na zahraniční organizace, tak vlivem aktivit MŠMT ČR (nové metodické pokyny, pokyny k integraci). Proto autorka celou knihu důkladně přepracovala a doplnila o nové informace a zkušenosti týkající se základních tematických okruhů (terminologie, příčiny a projevy poruch učení, diagnostika a reedukace jednotlivých typů poruch). Nově zahrnula témata, jež jsou zvláště aktuální (žáci s poruchami učení na vyšších stupních školy, výuka cizích jazyků apod.). (dyslexie, dysgrafie, dysortografie, dyskalkulie, dyspraxie, ADHD) (Založil/a: Jamesová)