Jed

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Egmont - 2013
ISBN: 978-80-252-2436-6

Egmont (2013) 978-80-252-2436-6 360

Tajemství mohou být mocná a smrtelně nebezpečná - jako jed. Cassandra Caravellová patří v renesančních Benátkách ke společenské elitě. Má všechno, co si jen dívka může přát: elegantní šaty, třpytivé klenoty, pozvánky na ty nejlepší večírky a hezkého bohatého snoubence. Touží však po něčem jiném. Od smrti svých rodičů se cítí jako v pasti, sama ve městě zbudovaném na mořské laguně, kde temný labyrint vodních kanálů šeptá o útěku. Potom však Cassandra narazí na mrtvé tělo ženy s vyrytým krvavým X a je postupně vtažena do nebezpečného světa tajných společenství, kurtizán a zabijáků. Navíc zjistí, že se zamilovala do Falka, chudého malíře se svůdným úsměvem… a zvykem dostávat se do potíží. Stále však zbývá vypátrat vraha mrtvé ženy. Najde ho Cassandra dřív, než najde on ji? A zůstane věrná svému snoubenci, nebo podlehne citům k Falkovi, které se jí začínají vymykat z kontroly? (Založil/a: Kůstka)

Fiona Paul Fiona Paul

Irita
  14. 10. 2015, 15:36
Paráda! Jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četla. Sice jsem to četla v 11 letech, ale i tak mě kniha opravdu zaujala. Vlastně jsem ji měla ohodnotit pro školní knihovnu a musím říct, že ve výběru knihy jsem tedy nechybovala!