Smlouva s Adamem

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Mladá fronta - 2013
ISBN: 978-80-204-2905-6

Mladá fronta (2013) 978-80-204-2905-6 448

Prvotina české autorky, která zůstává skrytá pod pseudonymem, a zároveň první díl z plánované trilogie, v němž je vykreslen rok sexuálního zasvěcování mladé učitelky, jež ve své naivitě a okouzlení sexem podlehne otci svého žáka.
Autorka zároveň barvitě vykresluje i rodinné vztahy a sexuální příhody jejích dvou kamarádek.
Erotický román, Padesát odstínů šedi po česku (Založil/a: welink)

Jitka Volfová Jitka Volfová

Lucianna
  29. 10. 2014, 0:21
Už teď se mi kniha nelíbí. Nechala jsem čtení této knihy protože jsem chtěla dát další šanci tomuto žánru. Jak to dopadlo? KATASTROFÁLNĚ! Hlavní hrdinka je strašně naivní a to je o hodně starší než já. Vážně se nechala ukecat a bude sním spát za peníze a říkat si že není...Lehká děva? Sice Adam vysvětlil jak to vnímá on, ale přece jenom je to spolu majitel několika firem. Obchodování má v popisu práce. Tak proč neukecat mladou a naivní učitelku, aby mu splnila všechny touhy? Sice jsem nedočetla Fifty Shades of Grey, ale podle mě to nemá s tím nic co dočinění. Skončila jsem asi v polovině knihy a už jsem nemohla dál. Vážně takhle mluví dospělé osoby? Vážně ji znásilní a ona ještě přijme jeho návrhy na zvrhlý sex? Jediné slovo vystihuje tuto knihu: HRUZA , ale to je samozřejmě jen můj názor.:-)
Afire
  27. 1. 2014, 23:17
Dočetla jsem to. To je první hvězdička pro tuto knihu. Nemělo to moc spád a některé pasáže byly zdlouhavé a nezaživne. Naprosto nezajímavý se mi zdál Adam, bavila měl Eva s vymýšlením svých fantazií za to dávám tu druhou hvězdičku. Styl a způsob projevu, hlavně v dialozích, mi nebyl příjemný. Druhý dil si nechám ujít. Ps. Nechapu přirovnání k Fisty shades, ale asi každý příběh, kde se napíše více než 1 odstavec o sexu, ponese teď toto přirovnání. Jak kreativní. ?.
Bajusik
  26. 8. 2015, 8:51
Prakticky celou knihu člověk čeká co se vlastně stane. Několik náznaků tam bylo, ale nikdy se nic nestalo. Trošku nereálné situace. Naivita hrdinky a nejvíc mě vlastně pobavil konec kdy mi bylo v e-knize sděleno, že knížka má druhý díl. No nevím zda si ho přečtu :D
ssassi
  2. 7. 2014, 9:39
chápu, že hlavní hrdinka knihy má být naivní. ale proboha až tak? autorka popisuje takové denní aktivity, které nejsou ani čtivé, ani důležité pro děj. polovina jde vynechat, druhá přepsat. nemá to šťávu, spád a bohužel ani moc nápad. a spojení uragán vášně tomu dává skutečně korunu. nevím, z jakého prostředí pisatelka pochází, ale opravdu si myslí, že ředitelé firem mají píchačky od devíti do pěti? no neskutečné.
podobný typ knih čtu jako oddechovku mezi "pořádnými knížkami". ale tohle nebyla oddechovka, ale nepovedená prvotina žákyně osmé třídy základní školy.... za mě: číst netřeba
vlastavlas
  22. 6. 2013, 22:35
Kniha je označována jako Padesát odstínů šedi po česku, ale musím přiznat, že s tím nesouhlasím...Kniha mi přišla místy dosti jalová, některé pasáže zcela zbytečné a některé zase velmi nereálné...Hlavní hrdinka mi přišla velmi naivní a na dnešní dobu jaksi značně zaostalá ( učitelka a nemá ani ponětí, co je to v sexu "69"..?????)...no, nevím, nevím...není to vyloženě špatná kniha...jen mě prostě nenadchla...Padesát odstín šedi jsem přečetla jedním dechem..tuhle knihu ne...
Hellix
  1. 5. 2013, 20:12
Četla jsem 50 odstínů, také Obnaženou, četla jsem i tuto knihu... a nemůžu říct, že byla špatná. V některých pasážích mi přišla zajímavější a reálnější něž ty dvě ostatní. Sem tam protočíte očima, že tohle je děs nebo nuda, ale pak čtete dál a je to celkem fajn. Hlavně konec má zajímavý spád. I krátký popis života dvou kamarádek knihu oživí. V knize se také objevují slovní spojení "uragán vášně" či "hurikán" asi to bez toho prostě napsat nejde... jsem zvědavá co nás čeká dál
Ssimus
  23. 4. 2015, 21:51
Nemůžu ještě komentovat celou knihu, jelikož se mi čte velice pomalu, proto budu komentovat jen první polovinu. Četla jsem už dost knih takového žánru, ale musím říct, že tohle se mi čte zatím nejhůř. Hlavní hrdinka mi není vůbec sympatická. Už to tady několikrát padlo, jde o její naivitu a nezkušenost. V dnešní době, kdy jde všechno tak rychle a všude je plno sexu se mu ho bojí vykouřit? Kolik jí proboha je? No, nad tím jsem se trošku pousmála, ale nebudu to tady dál řešit. Kniha je napsána nudně, Adam mě nepřitahuje, už tím jak mluví a jednoduše se mi zprotivil.
Jednoduše řečeno- čekala jsem víc......
Marcy
  8. 12. 2013, 13:42
Podtitul moc neodpovídá obsahu, jenom sex pořád dokola jako v Odstínech tam naštěstí není. Určitá nezkušenost autorky je sice trochu znát, ale přesto se mi knížka líbila, dokázala mě pobavit, rozesmát i rozplakat.
katie6065
  6. 11. 2013, 17:04
S knihou jsem spokojena, ikdyž bych ji nenazvala "50 odstínu po Česku", bavila mě a běžela jsem si koupit druhý díl.
Camillque
  1. 7. 2013, 21:36
Dle mého názoru zdlouhavá nuda o ničem. Postavy nereálné ... jejich názory možná odráží takovou tu "pepíkovskou" úroveň českého prostředí a jeho představy o luxusu, životě a vztazích. Nejvíc mě ale rozčilovala jejich spisovná mluva. Kdyby mluvili trochu reálně, bylo by to fajn. Jako vrchol a závěr knihy bylo domácí násilí, které spíš než napnulo, tak mě osobně znechutilo. Ano, víme, že se domácí násilí děje a že je to špatné atd....vůbec se ale nehodilo do knihy tohoto žánru. To bylo podle mě úplně mimo. Takže další avizované díly určitě nevyhledám. Ale to je jen můj názor.