Příběh nesmrtelných poutníků

Poprvé vydáno celosvětově: 1995

Rovnost - 1995
ISBN: 8085826127

Rovnost (1995) 8085826127 261

V roce 1977 dvojice kosmických sond Voyager opustila Zemi, aby prozkoumaly plynné obry Jupiter a Saturn, sonda Voyager 2 i Uran a Neptun. I přes jejich věk jsou nesmrtelní poutníci stále funkční a nedávno překročily hranici naší sluneční soustavy. Kniha čtivě chronologicky popisuje vznik sond, jejich start a jejich příběh během cest kolem planet ke hvězdám. (Založil/a: Snejks)

Snejks
  3. 4. 2013, 17:07
Zdeněk Pokorný udělal úžasnou práci, kniha sama je jedinečná v tom, že dosud neexistuje žádná kniha, která by se věnovala nyní již nejvzdálenějším výtvorům člověka - sondám Voyager, nesmrtelným poutníkům ke hvězdám. Naše Slunce je pro Sondy jen jedna z dalších hvězd a k další podobné hvězdě se přiblíží okolo roku 300000. Jen díky nim víme jak vypadají planety Uran a Neptun. Kniha není jen strohý chronologický soupis, ale příběhy a souvislosti z dob vývoje a vzniku a výzkumu. Vřele doporučuji zájemcům o astronomii, kosmonautiku a vývoj robotických sond pro výzkum kosmu. V mé knihovně má zvláštní místo.