Dravec

Originální název: The Birds of Prey

Alpress - 1997
ISBN: 80-7218-071-4

Alpress (1997) 80-7218-071-4 568

První kniha série Sága rodu Courtneyů.

Právě v sedmnáctém století má své místo dobrodružství na moři, boj, vášeň a milostná střetnutí. Mladý Hal Courteney, syn kapitána holandské lodi, vyspívá v otevřeném boji mezi muži a v drsné africké divočině.

ondrasek
  23. 6. 2012, 6:00
Smithovy romány jsou vždy plné dobrodružství, akce, romantiky i krutosti, v tomto je navíc i velká dávka erotiky, a to při líčení praktik zhýralé, sadistické a sexuálně nenasytné paničky plukovníka van de Veldeho.
Všechny záporné postavy v tomto románu (a nejen v tomto) WS jsou mimořádně záporné a tak mě nakonec mrzí, jaké milosrdné smrti jim autor přichystává... Přejete jim zabít je stokrát pokaždé jinak a ještě je to málo :-)
Hazakiros
  4. 11. 2013, 16:03
Další Smithova rozsáhlá rodová sága, kterou stojí za to si přečíst. Nejhorší pro mě tenkrát bylo zjistit, jak na sebe knihy navazují. Naštěstí se to nakonec podařilo a díky W.S. jsem strávil mnoho dnů prodchnutých napětím, dobrodružstvím, láskou i nenávistí...
bratr_jezek
  13. 12. 2013, 10:04
Velkolepé dobrodružství na moři se pro mladého Hala mění ve chvíli, kdy narazí na Katinku, zhýralou paničku, která muže využívá jen pro své cíle a v nitru se nebojí spát i se ženou. Mix dobrodružství, hrdinství, napětí a erotiky otevírá ságu jednoho rodu.
maratach
  19. 10. 2011, 14:53
Velkolepý dobrodružný román odehrávající se v 17. století u afrických břehů. Wilbur Smith vypráví o dobrodružném dospívání Hala Courteneye, syna statečného kapitána lodi přepadávající s pověřením krále kupecké lodě s kořením. Jeden takový pirátský kousek se nevyvede a otec se synem se dostávají do strašného zajetí... Jak už napovídá příjmení hlavního hrdiny, Dravec spadá do ságy rodu Courtneyů. S Halem Courteneym i dalšími členy posádky se můžete setkat i ve volném pokračování tohoto románu s názvem Monzun.
Arequipa
  2. 6. 2013, 9:24
Ondrasek to napsal velmi výstižně. Kniha se výborně čte. Záporným postavám autor dopřává buď milosrdnou smrt nebo zůstanou dokonce nepotrestáni. Výborné dobrodružství, které se odehrává více na moři než na africké pevnině. Těším se na Monzun.
Vesničan93
  27. 12. 2013, 15:13
První knihou, co jsem od Wilbura Smithe měl možnost číst, je právě Dravec, který je první knihou rozsáhlé ságy rodu Courtneyů. Dravec patří k tomu nejlepšímu, co tento celosvětově známý spisovatel napsal.