Ve službách klanu

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Triton - 2013
ISBN: 978-80-7387-672-2

Triton (2013) 978-80-7387-672-2 312

Herbert Ducatti je horník. Hluboko v podzemí těží pro klan čarodějů aktivní drahokamy. V Severních horách je ložisek surových krystalů spousta, ale není snadné je těžit – koncentrovaná magie v průběhu pár hodin vypálí mozek každého obyčejného člověka. A pokud se prokope dostatečně hluboko, stačí k tomu sekundy. Přežít v Hlubině mohou jen čarodějové. Ale to stále není to nejhorší…

Aktivní drahokamy chtějí všechny klany. A o to, co chtějí všichni, se obvykle bojuje. Herbert Ducatti toužil jen přežít…

Alespoň zpočátku. (Založil/a: Jamesová)

illy
  4. 8. 2013, 15:45
První polovina ok, rozhodně nadprůměrné čtení a část se závalem fakt napínavá.........ale pak přijde druhá polovina a děj přejder v přesně to, co je typické pro naši českou domovinu. Prostě všichni budeme Kulhánek. Hlavní hrdina se změní na nadčlověka a veškeré invence autorovi a imaginace jsou v prdeli. Tam kde je Kulhánek zábavný a třeba Kopřiva inteligentní a vtipný, Žamboch zůstává totálně průměrný. Škoda. Takových pissálků máme tři řitě a po Visiu (které jsem po recenzích a komentářích nedal) se Míra stává jedním z nich.
Všivák
  4. 4. 2014, 8:51
Nebylo to špatné. Všechno to pěkně odsýpalo. Jasně daný hrdina. Pracant a klaďas od kosti, který je navíc hodně talentovaný a silný. Žene ho vpřed nejklasičtější důvod jak vystřižený s akčních béčkových filmů 80. let. Slušná představivost, velký potenciál. Utopený malým rozpočtem, levnějšími herci a málem času. Hlubokou myšlenku nehledejte. Ta scéna v zavaleným dole byla hodně dobrá.
Ciba
  24. 9. 2013, 9:01
Rozhodně je to Žambochovské. Čtenář si vlastně přijde takřka na všechno, co má u tohoto autora rád. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že nám Míra trošku vyčpěl a teď píše tak nějak setrvačností. Chybí tomu jakýsi syrový tah na branku, který nás provázel u Koniáše nebo Drsného Spasitele. Po tolika vydaných titulech se tomu ani nedivím. Na závěr mi tedy dovolte jednu poznámku věrného fanouška. Prosím méně supermanů! Za chvíli se nám už do toho světa ani nevejdou. Baklymu, Koniášovi i Poutníkovi ze Spasitele jsem to věřil. U Herba si tím nejsem jistý.
svenny
  12. 7. 2013, 3:34
Knizka se cte dobre a je o dost lepsi nez "Zizen" (Visio in Extremis), ale na spicky jako je treba Serzant, Lihen nebo Predatori proste nema. Je to desne predvidatelne :-(
Zlatokrt
  17. 7. 2013, 21:06
Celá kniha se čte dobře, pěkně to odsýpá... ale skutečně dobrý je jen začátek. Někde ve dvou třetinách se to láme, děj začne být zhuštěný víceméně na bojové scény, začíná to vypadat jako deník válečníka ("Milý deníčku, dnes jsem zabil svého desátého supermága.") nebo neucelený soubor po sobě jdoucích povídek (povětšinou naplněných přípravou na boj, bojem a zotavováním se z boje), mezi nimiž leží několik let. K autorovým špičkám se tato kniha opravdu nezařadí.