Zrádný anděl

Zrádný anděl Originální název: Lügenengel
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Fragment - 2013

Fragment (2013) 184

Leonie tráví prázdniny společně s rodiči, kamarádkou Maike a malým bratrem. O nejmladšího člena rodiny se má během dovolené postarat místní dívka Sonja, ke které se Maike začne od začátku chovat podezřívavě. Leonie to nechápe a považuje za přehnané. Sonja však něco tají. Jaká je její minulost? Co je vůbec zač ta dívka s tváří anděla? Pokud Leonie neodhalí děsivou pravdu včas, budou všichni ve velkém nebezpečí. (Založil/a: Marlynka)

Ulrike Bliefert Ulrike Bliefert
*18.9.1951

alča87
  10. 4. 2014, 17:33
Tak pokud budu knihu hodnotit, jako určenou pro dívky, musím říct, že je povedená. Ze začátku nic moc, ale po pár stránkách se příběh stává v celku napínavý. Hezky se čte a tím, že je kniha krátká, brzy se dozvíte jak to vlastně všechno dopadne. Kniha je celkem předvídatelná, ale ani tak ji nechybí spád. Nešla jsem do čtení s velkým očekáváním a byla jsem jenom mile překvapená. A když je to "thriller pro slečny" tak nesmí chybět láska, se kterou to ale není přehnané, stejně jako kamarádka na život a na smrt, se kterou se hrdinka knížky trochu neshodne. Každopádně je to alternativa pro dívky, které nejsou zrovna fanynkami upírů a spol. A nevidím důvod, proč by si knihu nemohli přečíst i dívky, kterým už není dvanáct.