Dobré umírání

ISBN: 978-80-7429-374-0

Vyšehrad (2013) 978-80-7429-374-0 328
Vyšehrad (2013) 978-80-7429-134-0 328
Vyšehrad (2005) 80-7021-797-9 325

Hluboce lidská kniha amerického autora dr. I. Byocka Dobré umírání vychází z osobních i klinických zkušeností praktického lékaře, člověka, který usiluje o to, aby poslední chvíle člověka proběhly důstojně. Prostřednictvím různých příběhů těžce nemocných lidí a jejich rodin přibližuje situace, jimiž dříve či později prochází každý. Tyto životní fáze předkládá bez přehnaného sentimentu, citlivě a s velkým pochopením, se zdravou věcností, která umožňuje na danou situaci přistoupit, pochopit ji a smířit se s ní. (Založil/a: al-ma)

Ira Byock Ira Byock

Kleome
  6. 9. 2016, 0:26
To je kniha, kterou by si opravdu měl přečíst každý! To proto, že všichni zemřeme a všem z nás zemře někdo blízký. Strach je zbytečný a vlastně krajně nežádoucí. My všichni bychom měli vědět, jak na TO. Jak pomoci bližním ve chvílích, kdy nás nejvíce potřebují a pak jednou jak pomoci sobě. Dozvědět se, jaké jsou možnosti a předem o tom popřemýšlet a učinit rozhodnutí již dnes, kdy se nás smrt JEŠTĚ netýká.
Nezavírejte oči a jestliže chcete zemřít důstojně a podle svého přání - čtěte, čtěte, ČTĚTE!