Žena černé magie

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Polaris - 2010
ISBN: 978-80-7332-152-9

Polaris (2010) 978-80-7332-152-9 264

Vyšetřovatel nadpřirozených případů Quincey Morris a jeho parťačka, čarodějka Libby Chastainová, jsou povoláni, aby osvobodili zoufalou rodinu od smrtící kletby, jejíž původ se datuje až do dob salemských honů na čarodějnice. Aby kletbu odstranili, musí najít jejího původce, ženu praktikující černou magii, která drží svou záští rodinu ve své moci.

Pátrání po protivnici, která naprosto nemá v úmyslu se nechat odhalit, je zavede do tajemného podsvětí Bostonu, San Franciska, New Orleansu a New Yorku. Poté, co se jim podaří odvrátit několik hrozivých útoků, zjistí, že jim nezbude než se vydat do samotného Salemu – a do nitra temnoty, která se tam ukrývá.

Justin Gustainis Justin Gustainis
*09.02.1951

Katniss Lavender
  15. 4. 2012, 23:33
Musím přiznat, že jsem čekala trochu víc... Kniha mě sice nenudila, ale ani nenadchla. Plus mají u mne pasáže ve kterých se objevují rituály a magie (není jich tolik, kolik slibuje název knihy), velké mínus pak často se objevující vulgarismy (nesmyslné, nemístné a zbytečné). Trochu mi vadilo i to, jak se střídají uvěřitelné a reálné pasáže (byť s jistou dávkou fantazie) s těmi naprosto neuvěřitelnými, až trapnými. Celkově se kniha až překvapivě lehce čte. Takže ode mne 60%
Valenis
  3. 2. 2011, 20:30
Příjemná, pohodová četba do vlaku. V mojí knihovně ji měli označenou jako horror, ale do této žánrové škatulky určitě nepatří. Je to spíš taková dobrodružná detektivka. Myslím, že dojem na několik let nezanechá, ale je to příjemné oddechové čtivo, které nenudí.