Voják Říše a svědomí

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Machart - 2013
ISBN: 978-80-87217-77-2

Machart (2013) 978-80-87217-77-2 224

Nikdo se jich neptal. Neměli na výběr. V těžkých válečných letech museli sloužit režimu, který popíral základní lidská práva. Biografický román z každodenního života v zázemí i na frontě na konci druhé světové války podle vzpomínek pamětníků, zpracoval autor do čtivé formy, která uspokojí všechny příznivce válečné literatury i ty, kteří chtějí vědět, jaké byly skutečné příčiny, pohnutky i následky takové služby pro občany předválečné ČSR. Kniha je doplněna množstvím dobových fotografií a dokumentů ze soukromých, státních a zahraničních archívů, z nichž většina nebyla dosud publikována...

Petr Gruber, na rozdíl od své první knihy "Dva roky záklaďákem", zaměřené historicky i žánrově na jinou oblast, pootevřel dveře opomíjenému tématu služby občanů ČSR a Protektorátu v uniformě Wehrmachtu. Kniha je výpovědí o osudech obyčejných lidí, kteří se museli podvolit tlaku nacistického režimu. (Založil/a: al-ma)

Pipirs
  25. 12. 2014, 22:42
Původně jsem čekal nepříliš napínavé vyprávění ale po pár stránkách mě to tak nadchlo že ještě ten den jsem přečetl celou knížku.Autor to napsal tak dokonale že jsem se vžil do situace dotyčného vojáka.Doufám že výjde další knížka na podobné téma.