Když jde o muže

Když jde o muže

Podtitul: Příručka pro milující ženy aneb jak pochopit pravého muže

Originální název: It's a Guy Thing
Poprvé vydáno celosvětově: 1997

Synergie - 2013
ISBN: 978-80-7370-232-8

Synergie (2013) 978-80-7370-232-8 192

Hledáte spřízněnou duši, nebo se jen pokoušíte přimět manžela, aby vynášel odpadky? Stále znovu narážíte na zvláštní chování mužů, kterému nerozumíte, a ptáte se: „Proč to dělají?“ V této knize, která je určená především ženám, najdete na své otázky netradiční odpovědi. A právě proto si ji jistě se zájmem přečtou i muži. Tato kniha totiž přináší naději každému, kdo již chtěl svou touhu po lásce a porozumění mezi mužem a ženou vzdát. V knize Když jde o muže se ženám konečně dostává do rukou užitečná příručka, která odpoví na jejich nejčastější otázky o mužích, například: Proč se muži otáčejí za každou pohlednou ženou? Proč se většina mužů raději věnuje práci než vztahům? Proč se mnozí muži vyhýbají agresivním ženám? Proč většina mužů dává přednost čtení novin před důvěrným rozhovorem? Autor David Deida v této své knize podrobně zkoumá zvláštní mužské vlastnosti, vysvětluje základní rozdíly mezi muži a ženami a nabízí možnost porozumět důvodům, proč se muži chovají právě tak, jak se chovají. Uznávaný specialista na vztahy a vyhledávaný lektor seminářů osobního růstu David Deida vychází ze zkušeností žen na celém světě a odhaluje způsoby, jak ženy mohou využít vlastních schopností k překonání nejčastějších pastí, které ve vztazích číhají. Formou otázek a odpovědí autor v této knize ženám ukazuje, jak vybudovat důvěrný vztah, znovu rozdmýchat vášeň, zlepšit komunikaci mezi partnery i jak si poradit s pracovními a finančními záležitostmi. Kniha pomáhá ženám odhalit, jak se vyrovnat s odlišností mužů, a dodává jim sílu zlepšit vztahy se všemi muži v jejich životě, a to včetně přátel, otců, partnerů nebo nadřízených. Hlavně jde ale o knihu, která vede své čtenáře do světa porozumění, respektu, lásky a radosti a objevuje a znovu nastoluje toleranci ve vztazích mezi muži a ženami. (Založil/a: al-ma)

Luci-ye
  30. 9. 2016, 20:09
Kromě hezké obálky kniha nabízí i dost zajímavých otázek k zamyšlení. V osmnácti kapitolách právě formou otázky a odpovědi autor rozebírá, proč se muži chovají tak či onak a jak by na to ženy měly reagovat. Nejvíce mě zaujala témata jako ženská a mužská energie, celistvost, důvěra, odevzdání, atd.

"(...) vybudovat si pocit silného jádra, silný pocit svého já. Své vnitřní rozpory musíte proměnit v základní harmonii, abyste měla pocit vnitřní jednoty. Vaším cílem musí být samostatná bytost. Musíte posílit svou vůli. Tehdy a jedině tehdy budete připravena obětovat se lásce." :-)

Doporučuji každému, kdo se zajímá o vztahy a o psychologii. ;)