Výkřik do tmy

Výkřik do tmy Originální název: Sommerfrost
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Fragment - 2013

Fragment (2013) 184

Franziska se po roce vrací na místo, kde došlo k příšerné události, která změnila celý její život. Na závěrečné školní párty u jezera zabila v hádce svého přítele. Franziska si ale na celu událost vůbec nevzpomíná, v její paměti zeje černá díra.
Je odhodlaná vybavit si všechny detaily za každou cenu, jedině tak se může s celou věcí nějak srovnat a žít dál. Avšak její snaha vzpomenout si na minulé události naráží na nesouhlas a nepochopení a brzy se ocitne v nebezpečí dokonce i její vlastní život. Je možné, že se tehdy všechno odehrálo docela jinak? (Založil/a: Marlynka)

Lucie Kalendová
  29. 8. 2016, 21:01
Ze začátku se kniha jevila celkem slušně. Téma, kdy je hlavní hrdina obviněn ze zločinu/ vraždy, který díky obranému mechanismu těla- šoku si nepamatuje mám velmi v oblibě. Tady se s tím autorka ale moc dobře (alespoň pro mě) autorka nepoprala :/
Postavy mi postupem času začínaly svou blbostí lézt na nervy a s tím mě zároveň čtivost příběhu a nadšení z něho opouštělo. Říkám si, že když jsem cílová skupina této knihy, nemohu být na ni stará, ale očividně spadly z Marsu postavy nebo já :/
Nakonec mě to až tak přestalo bavit, že část před koncem knihy jsem přeskočila a očividně jsem ani o moc nepřišla. Konec byl takový, jaký jsem měla vytipovaný od 50 strany, takže za mě bohužel jen 2*/ 45% (mimochodem moje nejnižší hodnocení vůbec :D) :/
Bilbovy-knihy
  26. 4. 2016, 13:38
Knihu jsem si pořídila v levných knihách a vzhledem k tomu, že patří k sérii Krimi, jsem nepočítala s žádnou duchaplnou knihou, ale spíše relaxem. Kniha byla napsaná celkem jednoduše a čitelně. Díky tomu se člověk nechal velice rychle vtáhnout do děje.
Kapitoly nebyly až příliš dlouhé a člověk se tedy v ději vůbec neztrácel. Líbilo se mi, že souvislosti na sebe pomalu navazovaly a některé kapitoly se vracely do minulosti. Což nebylo zas tak časté, ale o to více si to čtenář užíval.

Co se týká děje samotného. Trochu mi vadia anotace ke knize, která trochu vypráví jiný příběh, než je ve skutečnosti v knize. Mé zklámání jsem přešla a snažila se přijít na to, zda-li to Franziska byla nebo ne.
Konec byl i nebyl překvapivý. Část jsem trochu tušila, ale některé detaily mě doslova dostaly.
Také za trochu naivity musím odebrat půlku hvězdičky

3,5
bilbovy-knihy.blogspot.cz