Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Výkřik do tmy

77%
4 20
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Výkřik do tmy Originální název: Sommerfrost
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Nejnovější vydání:
Fragment - 2013
Počet stránek: 184
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 35x v přečtených
v knihovně 15x v knihovně
k přečtení 25x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Fragment (2013) 184

Franziska se po roce vrací na místo, kde došlo k příšerné události, která změnila celý její život. Na závěrečné školní párty u jezera zabila v hádce svého přítele. Franziska si ale na celu událost vůbec nevzpomíná, v její paměti zeje černá díra.
Je odhodlaná vybavit si všechny detaily za každou cenu, jedině tak se může s celou věcí nějak srovnat a žít dál. Avšak její snaha vzpomenout si na minulé události naráží na nesouhlas a nepochopení a brzy se ocitne v nebezpečí dokonce i její vlastní život. Je možné, že se tehdy všechno odehrálo docela jinak? (Založil/a: Marlynka)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Lucie Kalendová
40% 40% 40% 40% 40%
  29. 8. 2016, 21:01
Ze začátku se kniha jevila celkem slušně. Téma, kdy je hlavní hrdina obviněn ze zločinu/ vraždy, který díky obranému mechanismu těla- šoku si nepamatuje mám velmi v oblibě. Tady se s tím autorka ale moc dobře (alespoň pro mě) autorka nepoprala :/
Postavy mi postupem času začínaly svou blbostí lézt na nervy a s tím mě zároveň čtivost příběhu a nadšení z něho opouštělo. Říkám si, že když jsem cílová skupina této knihy, nemohu být na ni stará, ale očividně spadly z Marsu postavy nebo já :/
Nakonec mě to až tak přestalo bavit, že část před koncem knihy jsem přeskočila a očividně jsem ani o moc nepřišla. Konec byl takový, jaký jsem měla vytipovaný od 50 strany, takže za mě bohužel jen 2*/ 45% (mimochodem moje nejnižší hodnocení vůbec :D) :/
Bilbovy-knihy
60% 60% 60% 60% 60%
  26. 4. 2016, 13:38
Knihu jsem si pořídila v levných knihách a vzhledem k tomu, že patří k sérii Krimi, jsem nepočítala s žádnou duchaplnou knihou, ale spíše relaxem. Kniha byla napsaná celkem jednoduše a čitelně. Díky tomu se člověk nechal velice rychle vtáhnout do děje.
Kapitoly nebyly až příliš dlouhé a člověk se tedy v ději vůbec neztrácel. Líbilo se mi, že souvislosti na sebe pomalu navazovaly a některé kapitoly se vracely do minulosti. Což nebylo zas tak časté, ale o to více si to čtenář užíval.

Co se týká děje samotného. Trochu mi vadia anotace ke knize, která trochu vypráví jiný příběh, než je ve skutečnosti v knize. Mé zklámání jsem přešla a snažila se přijít na to, zda-li to Franziska byla nebo ne.
Konec byl i nebyl překvapivý. Část jsem trochu tušila, ale některé detaily mě doslova dostaly.
Také za trochu naivity musím odebrat půlku hvězdičky

3,5
bilbovy-knihy.blogspot.cz