Já uříznu si hlavu

Já uříznu si hlavu

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Nezjištěno / Jiné - 2013

Nezjištěno / Jiné (2013)

Poezii z této sbírky bych charakterizovala jako veselou neodekadenci, říká o své prvotině Blanche Cutie. Píši od svých cca 14 let a od veselé zamilované lyriky jsem se propracovala k veselé neodekadenci a neosynbolismu (doslova k "neosynbolismu" - což není chyba, ale můj nový umělecký směr). Oba cykly vznikly po narození mého prvního syna Jana. Starší básně jsem na internetu publikovala pod pseudonymem Jan Ariel Kocourek. Sbírka Já uříznu si hlavu trnem z růže je psána pod pseudonymem Blanche Cutie. Je výrazově mnohem ženštější.
Většina veršů z této sbírky vznikla koncem roku 2012. Básně občas sahají až ke skutečné morbiditě - ovšem vraždy, kterými se to v textu jen hemží, jsou vskutku pouze imaginativní. Mnoho básní ze sbírky bylo stvořeno přes vánoční svátky, takže se tematicky točí kolem Vánoc. Můj vztah ke Kristovi je rázu velmi intimního (někdy až příliš)... (Založil/a: Jamesová)

Blanche Cutie Blanche Cutie