Vojín Sígr

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Práh - 2013
ISBN: 978-80-7252-420-4

Práh (2013) 978-80-7252-420-4 208

Pamětníci dobře vědí a rádi zavzpomínají. A ti, kteří povinnou vojenskou službu v Československé lidové armádě již nezažili, se poučí a hlavně pobaví.
Říkalo-li se kdysi naší socialistické vlasti Absurdistán, o armádě to platilo dvojnásob. Tyto vzpomínky na vojnu nejsou literárně uhlazeným skvostem jako Tankový prapor nebo Černí baroni, ale možná mají v jednom ohledu něco navíc: syrovost výpovědi "obyčejného" vojáka, který vojnu zvládal, jak uměl a jak mohl. Snažil se jí protlouct, co to šlo, a protože k tomu měl talent i potřebnou míru drzosti, přetvářel ji - ne na legraci, ale prostě na bohapustou srandu. Ožívá před námi dobře známé panoptikum vygumovaných oficírů, nesvéprávných bachařů, vojenských prokurátorů, blábolivých politruků, nadržených vojínů a "pohostinných" důstojnických paniček. Ocitáme se ve spleti absurdních nařízení, příkazů a zákazů, vojenského slangu a vojenských řádů citovaných pochybnou čechoslovenštinou nedostudovaných "géniů" socialistické vojenské strategie.
Našly by se knihy pojednávající o vojně kultivovaněji. Ale cožpak ta vojna byla kultivovaná? Pro většinu těch, kteří ji zažili, byla právě taková, jak ji otevřeně, nevybíravě a s vtipem popisuje v této knize její autor. (Založil/a: jitmik)

Badger
  6. 11. 2015, 11:11
Má nejrychleji přečtená kniha,jak se říká jedním dechem.
Hrozně jsem se u knihy bavil,kolikrát jsem úplně vytryskl smíchy a hlavně pořád mě zají malo co dál
bude hrdina Sígr prožívat za trampoty a proto jsem takřka nemohl odtrhnout oči a to je myslím u knihy to hlavní,nebo
alespoň dle mého.
Takže určitě doporučuji lidem co mají dobrodružného ducha a nevadí ji lidová a vulgární zábava :D