Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Mezi zrnky kávy

64%
3 9
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Mezi zrnky kávy
Autor:


Nejnovější vydání:
Moba - 2013
ISBN: 978-80-243-5242-8
Počet stránek: 288
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Moba (2013) 978-80-243-5242-8 288

Clare Cosiová provozovala historickou kavárnu Village Blend, dokud se nerozhodla pro nudnější život v blízkosti tichých pastvin. Po deseti letech se vrací znovu do kavárny, radost jí však vydrží jen do té doby, než najde svého asistenta v bezvědomí ve skladu. Všude kolem jsou rozsypaná kávová zrnka. Policie přijede na místo, aby případ prošetřila, když však nenajde známky násilného vniknutí ani cizího zavinění, považuje vše za nešťastnou nehodu. Případ je uzavřen. Ale Clare o tom není přesvědčená. Po odjezdu policie se jí hlavou honí neodbytné myšlenky. Například proč byl odpadkový koš na jiném místě? Jestliže toto nebyla nehoda, hrozí Clare nebezpečí? A... jsou všichni detektivové takoví fešáci? (Založil/a: Kůstka)

(více)  

Štítky

více  
Cleo Coyle Cleo Coyle

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Astonius
20% 20% 20% 20% 20%
  16. 9. 2014, 21:26
Nemohu si pomoct, ale kniha se mi vůbec nelíbila - nenašla jsem si v ní nic, co by mě k ní nějak víc lákalo... Primární záměr detektivní byl povrchně a chvílemi nelogicky vymyšlený a "metody vyšetřování", které páchala hlavní hrdinka, byly až k smíchu. Vsuvky o kávě a její přípravě byly sice něčím novým a k prostředí kavárny se hodily, ale mohlo jich být užito možná poněkud méně - kvalita správně připravované kávy byla zmiňována tolikrát, že to na mě působilo až snobsky a začalo to odpuzovat. V knize není žádný smysl pro gradaci děje nebo vystupňované napětí, postavy působí velmi ploše a jejich chování je velmi často přinejmenším "zvláštní". Jediné, co by se dalo vyzdvihnout, je krásná obálka, ale ta to sama jaksi nevytrhne... :-)
Violet
60% 60% 60% 60% 60%
  6. 4. 2016, 21:55
Jako detektivka průměr, ale pro kafaře super. Do jisté míry poučení o přípravě kávy, vyvolává chuť si teď hned to dobré kafe uvařit. Hlavní hrdinka sympatická, rodinné vztahy americky harmonické. Příjemná oddychovka.
Druhý díl jako obvykle poněkud slabší.
Terezkafia
60% 60% 60% 60% 60%
  6. 4. 2016, 19:44
Obyčejná detektivka, které přidává pouze kávové téma. Pro mě, jako milovnici kávy, to bylo na teto knize to nejzajímavější. Jinak běžný příběh, celkem zajímavé popisy NY, překvapivé rozuzlení. Pro mě čtení do autobusu.