Život bez bariér

Poprvé vydáno celosvětově: 1998

Grada - 1998
ISBN: 80-7169-233-6

Grada (1998) 80-7169-233-6 101

Tato publikace se pokusí ozřejmit velmi složitou problematiku bezbariérovosti z hlediska osob s tělesným a smyslovým postižením. Zaměří se zejména na osoby s tělesným handicapem.
Cílovou skupinou čtenářů jsou architekti, projektanti, stavitelé, studenti architektury, stavebních fakult a stavebních průmyslovek, sociální pracovníci, úředníci stavebních úřadů, kteří rozhodují o přidělení stavebního povolení, ale i soukromé osoby, které se buď samy, nebo jim blízký člověk dostali do těžké životní situace a chtějí poradit, jak uzpůsobit prostředí, ve kterém se pohybují, tak, aby vyhovovalo a splňovalo požadavky postiženého.
Vzhledem k širokému spektru lidí, kterým je publikace určena, bylo velmi složité tuto problematiku zpracovat. Profesionálům, projektantům bude „omáčka“ doplňující fakta připadat zbytečná. Přesto jsem se věnovala i psychologickým aspektům daného problému, protože jenom tak jej lze pochopit v celé jeho šíři a správně aplikovat v praxi. I proto byl původně zamýšlený název knihy „Stavíme bez bariér“ nahrazen titulem „Život bez bariér“. (Založil/a: Keatin)

Daniela Filipiová Daniela Filipiová
*09.08.1957