Leopard loví v temnotách

Originální název: The Leopard Hunts in Darkness

Alpress - 2002
ISBN: 80-7218-725-2

Alpress (2002) 80-7218-725-2 536

Čtvrtá kniha série Sága rodu Ballantyenů.

Craig Mellow, poslední z rodu Ballantyneů, opustil Rhodesii. Z rodinného bohatství si neodnesl ni, naopak v zoufalých bojích za zachování svobody a existence civilizovaného státu přišel o nohu. Nyní se vrací s tajným posláním společně s mladou fotografkou, vedenou ekologickými snahami, se snaží odhalit příčiny a mechanismus černého obchodu se slonovinou, do něhož jsou zapleteny nejvyšší vládní špičky.

ondrasek
  23. 3. 2016, 19:19
Musím říct, že na závěr Ballanteynovské ságy se Wilbur pochlapil. Tato kniha se mi líbila suveréně nejvíc.
Předchozí díly jsou hodně dokumentární, protože jejich základem je reálné historické dění. Leopard je staré dobré smyšlené dobrodrůžo alá Courtney, jak říkáme mi frančtináři.
Celá sága je ok., ale jedině této knize dávám plný počet.
Hazakiros
  4. 11. 2013, 15:12
Všeobecně mám rád Smithovy knihy z Afriky, a nejinak je tomu i u této. Autor je velmi dobře obeznámen s tamní historii, kulturou i současným vývojem , což mu umožňuje psát fundovaně i velmi poutavě.