Letadlová loď

Letadlová loď Originální název: Nimitz Class

Knižní klub - 1998
ISBN: 80-7176-650-X

Knižní klub (1998) 80-7176-650-X 381

Katastrofický román o zničení americké letadlové lodě, hlídkující na Středním Východě, mezinárodními teroristy.

Dobrodružný špionážní román je situován do blízké budoucnosti. Americká letadlová loď se 6000 námořníky na palubě, zajištěná flotilou obranných lodí, je vyhozena do vzduchu atomovou ponorkou neznámého původu. Pátrání CIA po původci katastrofy nás zavádí do politických reálií Středního východu, Ruska, Izraele, Spojených států i Velké Británie. V Anglii vyškolený irácký terorista, vydávající se za Izraelce, dokáže odkoupit od ruského námořnictva ponorku s atomovými hlavicemi, proplout obranným systémem Bosporské úžiny i Středozemního moře, obelstít radarové systémy obrany amerického námořnictva. Rozsáhlé pátrání a odhalování těchto skutečností je vlastním obsahem tohoto napínavého románu. (Založil/a: Sarinka)

Patrick Robinson Patrick Robinson
*21.01.1940