Ukradená

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Lucka Bohemia - 2013
ISBN: 978-80-904302-7-3

Lucka Bohemia (2013) 978-80-904302-7-3 304

Skutečný příběh, který čtenářům připomene známý bestseller Bez dcerky neodejdu

Uprostřed jednoho z nejhorších konfliktů syrské historie byla Louise Monaghanová donucena překročit bedlivě střeženou hranici země, aby zachránila svou šestiletou dcerku. Malou May totiž unesl vlastní otec.
Louise se poznala s otcem své dcery na Kypru. Dostala se do jeho područí, chovala se jako podřízená týraná manželka, ale nechtěla ho připravovat o vlastní dítě. To ještě netušila, že Mustafa její vstřícnosti zneužije a malou May násilím odvleče do Sýrie.
Louise se snažila hledat pomoc u kyperské vlády a jako irská občanka také u irských úřadů. Nikdo nemohl nic dělat. Proto se vydala zachránit svou dceru sama. Netušila, do jak otřesných podmínek se dostane.
Jednoho dne se Louise podařilo využít situace a s malou May uprchnout. Po nebezpečném a náročném putování se dostaly do Libanonu a byly konečně zachráněny. (Založil/a: Morsie)

Introvert
  6. 3. 2014, 12:51
Autorka je učebnicový příklad týrané ženy. Muž udělá výpad proti ní, ona udělá krok vzad. Bohužel, indicií, že právě ona bude ve vztahu utlačovaná, měla ještě zasvobodna mnoho, pak už bylo pozdě. Dovoloval si stále víc, a o tom, čím to vyvrcholilo, je celá tato kniha. Přiznávám, že jsem na ni měla chvílemi zlost, nešlo přece jen o ni, ale i o tu holčičku...
Díkybohu vše mělo dobrý konec - snad tato kniha poslouží jako varování nejen ženám, které se rozhodnout vdát a přijmout jinou kulturu, ale i všem týraným a utlačovaným ženám zde. Kdyby alespoň jedné jediné, splnila tato kniha své poslání.
Morsie
  12. 4. 2013, 10:32
Tohle byl hodně emotivní zážitek - možná proto, že je skutečný. Tuhle knížku jsem nemohla přestat číst... a taky jsem se nemohla přestat třást. Hrozně to na vás zapůsobí, zvlášť když se vcítíte do hlavní hrdinky. A že se vcítíte! Všechny ty emoce na vác jen dýchají a promlouvají k vám. Louisu nepřestávám obdivovat za tu její odvahu, snahu, neskutečnou lásku - takové by matky měly být. Navíc se knížka výborně čte, takže vám to půjde od ruky a ani se nenadějete a budete ji mít přečtenout :)