Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Ukradená

80%
4 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Ukradená

Podtitul: Útěk ze Sýrie


Originální název: Stolen: Escape from Syria
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Nejnovější vydání:
Lucka Bohemia - 2013
ISBN: 978-80-904302-7-3
Počet stránek: 304
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 7x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 8x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Lucka Bohemia (2013) 978-80-904302-7-3 304

Skutečný příběh, který čtenářům připomene známý bestseller Bez dcerky neodejdu

Uprostřed jednoho z nejhorších konfliktů syrské historie byla Louise Monaghanová donucena překročit bedlivě střeženou hranici země, aby zachránila svou šestiletou dcerku. Malou May totiž unesl vlastní otec.
Louise se poznala s otcem své dcery na Kypru. Dostala se do jeho područí, chovala se jako podřízená týraná manželka, ale nechtěla ho připravovat o vlastní dítě. To ještě netušila, že Mustafa její vstřícnosti zneužije a malou May násilím odvleče do Sýrie.
Louise se snažila hledat pomoc u kyperské vlády a jako irská občanka také u irských úřadů. Nikdo nemohl nic dělat. Proto se vydala zachránit svou dceru sama. Netušila, do jak otřesných podmínek se dostane.
Jednoho dne se Louise podařilo využít situace a s malou May uprchnout. Po nebezpečném a náročném putování se dostaly do Libanonu a byly konečně zachráněny. (Založil/a: Morsie)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Introvert
60% 60% 60% 60% 60%
  6. 3. 2014, 12:51
Autorka je učebnicový příklad týrané ženy. Muž udělá výpad proti ní, ona udělá krok vzad. Bohužel, indicií, že právě ona bude ve vztahu utlačovaná, měla ještě zasvobodna mnoho, pak už bylo pozdě. Dovoloval si stále víc, a o tom, čím to vyvrcholilo, je celá tato kniha. Přiznávám, že jsem na ni měla chvílemi zlost, nešlo přece jen o ni, ale i o tu holčičku...
Díkybohu vše mělo dobrý konec - snad tato kniha poslouží jako varování nejen ženám, které se rozhodnout vdát a přijmout jinou kulturu, ale i všem týraným a utlačovaným ženám zde. Kdyby alespoň jedné jediné, splnila tato kniha své poslání.
Morsie
100% 100% 100% 100% 100%
  12. 4. 2013, 10:32
Tohle byl hodně emotivní zážitek - možná proto, že je skutečný. Tuhle knížku jsem nemohla přestat číst... a taky jsem se nemohla přestat třást. Hrozně to na vás zapůsobí, zvlášť když se vcítíte do hlavní hrdinky. A že se vcítíte! Všechny ty emoce na vác jen dýchají a promlouvají k vám. Louisu nepřestávám obdivovat za tu její odvahu, snahu, neskutečnou lásku - takové by matky měly být. Navíc se knížka výborně čte, takže vám to půjde od ruky a ani se nenadějete a budete ji mít přečtenout :)