Tvorba WWW stránek pro úplné začátečníky

Tvorba WWW stránek pro úplné začátečníky

Computer Press - 2012
ISBN: 978-80-251-2160-3

Computer Press (2012) 978-80-251-2160-3 246

Zkušený autor vás v knize provede všemi kroky, které vás na cestě za vašimi vlastními internetovými stránkami čekají. To vše jednoduše, srozumitelně a bez zbytečných detailů. Autor vám doporučí nejlepší a nejrychlejší pracovní postup, poradí s řešením možných problémů. Na praktických cvičeních se budete postupně zdokonalovat až vytvoříte kompletní WWW stránky.

S knihou se mimo jiné naučíte:

- Vytvářet stránky ve speciálním editoru i v Poznámkovém bloku
- Použít značky jazyka HTML k vytvoření kostry stránky
- Formátovat texty na stránce, tvořit seznamy a tabulky
- Vkládat do stránky hypertextové odkazy a obrázky
- Vytvořit záhlaví stránky s logem a vkládat barevná pozadí
- Graficky zpracovat různé typy navigačních nabídek
- Tvořit dvousloupcové rozvržení (layout) stránky
- Pomocí CSS umísťovat části stránky dle svých požadavků
- Nahrát své stránky na Internet a zařídit, aby vás lidé našli (SEO (Založil/a: nevermore)

nevermore
  22. 4. 2013, 15:31
Já myslím, že příručka je napsána dostatečně srozumitelně. Ale dal bych vale paní korekturce, protože tolik překlepů a pitomostí (někdy dokonce i v ukázkách zdrojových kódů!), to je vážně na pováženou. Překlepy jsou někdy i docela vtipné např. učené znaky namísto znaky určené, nebo na str. 174 ZRAKOVÉ entity, místo entity znakové.

Rád bych panu Domesovi navrhnul, že mu příště korekturu textu klidně rád udělám (a věřím tomu, že za polovinu toho, co dal. ;)