Slepý instinkt

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-3857-9

Knižní klub (2013) 978-80-242-3857-9 301

Horký letní den. Ve zpustlé zahradě sedí na houpačce malá dívenka. Vše kolem září barvami, ale ona je nevidí – je slepá. Zato však zřetelně cítí, že se někdo blíží: člověk, z něhož vychází zlo. Pokusí se utéct – marně… O řadu let později zavolají komisařku Franzisku Gottlobovou do ústavu, z něhož zmizelo děvčátko. Je rovněž slepé. A po pachateli ani stopy... (Založil/a: Keatin)

Andreas Winkelmann Andreas Winkelmann
*xx.12.1968

Venceslao90
  8. 5. 2016, 21:29
Ze začátku jsem měl trochu problém se začíst, vadily mi ty krátké útržkovité věty zakončené vykřičníkem (které měly patrně zvýšit napětí?), ale nakonec jsem si zvykl. Děj popisuje pátrání po zvrhlém psychoušovi, který unáší malé slepé dívky. Kniha sice splňuje všechna klišé, která jsou s tímto žánrem spojována, není nijak originální, ale je napínavá a čtivá. Jako plus beru i to, že je z německého prostředí, a ne ze Skandinávie, jak bývá u tohoto žánru zvykem. Na odreagování dobré.
MMacicekk
  25. 10. 2015, 8:36
Na tuhle knihu jsem narazila náhodou a jsem mile překvapena. Zvrhlý psychopat, který unáší slepé rusovlasé dívky. Had, pavouci - nic pro arachnofoby :-) Jen ty latinské názvy by se měly psát kurzívou podle binomické nomenklatury, což mě trošku rušilo. Konec byl překvapivý. Je to takové německé osvěžení mezi těmi všemi severskými autory. Jen je škoda, že byla přeložena pouze jedna kniha, dle autorových stránek jich napsal dalších sedm.
lenka40
  5. 10. 2016, 9:42
Velice pěkný thriller. I když se hned od začátku něco děje ,měla jsem problém se do ní začíst. Ale vydržela jsem to a nelituji toho . Je to velice zajímavý příběh s koncem , který mě překvapil . Jestli vyjde další kniha od tohoto autora ,tak si ji ráda přečtu.
Jitule Marková
  13. 6. 2016, 15:23
tento příběh byl pro mě velice originální, čte se naprosto nádherně a knihu jsem přelouskala během víkendu hlavně konec příběhu mě mile překvapil ,knihu doporučuji
Emmilli
  9. 7. 2015, 18:53
Tak tohle byla tedy jízda! Od začátku do konce jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Podle mého názoru nebyla ani jedna jediná stránka zbytečná. Doufám, že se k nám brzy dostanou i další autorovi knihy na které se už teď moc těší. Doporučuji všem, kteří mají rádi napětí a trochu té morbidity
zkancnerova
  15. 9. 2014, 14:16
Od začátku až do konce jsem byla knihou pohlcená a přečetla jsem jí za pár dní. Závěr byl pro mě velmi nečekaný.