Navždy tvůj

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Host - 2013
ISBN: 978-80-7294-637-2

Host (2013) 978-80-7294-637-2 192

Někdy se za láskou honíme, někdy do ní vrazíme náhodou — a někdy nás táhne ke dnu jako balvan. Pětatřicátnice Judith se v supermarketu seznámí s okouzlujícím svobodným architektem Hannesem, který si získá nejen Juditino srdce, ale také sympatie její matky a všech přátel. Zdá se, že je to po všech stránkách ideální muž. Jenže… Hannes je příjemný, jenže až nesnesitelně, je pozorný a oddaný, jenže otravně. Intenzita jeho lásky začne Judith dusit. Čím víc se chce z příliš těsného vztahu vymanit, tím víc se k ní Hannes snaží připoutat. Nakonec se s ním Judith i přes nesouhlas svého okolí rozchází. Hannes na ni však začíná vyvíjet stále se stupňující psychický nátlak. Ještě že je tu Juditina učnice Bianca, která jediná věří jejímu podezření… (Založil/a: al-ma)

teite
  22. 1. 2014, 13:03
Škoda, že nejde hvězdičky půlit, dala bych dvě a půl. Pozitivem knihy je podle mě dost věrohodný popis, jak lze někoho dohnat doslova k šílenství (a že to jde snadno...). Na druhou stranu že by se Judith, která na začátku působí dost pragmaticky a vyrovnaně, nechala zmanipulovat až tak snadno, se mi zas moc pravděpodobné nezdá. Konec je příliš náhlý, jako by se autor neuměl vypořádat s tím, že má nějak věrohodněji popsat děj. Glattauer mi totiž připadá jako autor, který naprosto skvěle píše "o ničem" - je mistrem krátké a úderné konverzace. Jakmile má ovšem psát "o něčem", tj. vymyslet zápletku, udržet logickou linii apod., už to dosti skřípe. Pro mě každopádně velké zklamání.
Pim
  11. 1. 2014, 15:04
Knihu jsem přečetla jedním dechem. Ale... Začátek mne navnadil a byla jsem na Hannese nakrknutá za jeho způsob "lásky" a byla jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. Vývoj byl zajímavý, i když teda neřekla bych, že by to mělo na Judith působit až tak (rychle až tak silně)... Nicméně ale konec mě naštval. Nějak mi to uniklo. Odhalení jsem pochopila, ale NO A? Nechci to tady přibližovat, ať neprozradím děj, tak se to těžko vysvětluje... Taky to těžko mohl v určité etapě stihnout... Konec mi přijde nedotažený a nevysvětlený. Je to škoda, protože jinak se to četlo dobře a zápletka byla výborná.
petshop
  19. 5. 2014, 21:16
Trosku zklamani po precteni knih Dobry proti severaku a Kazda sedma vlna.Tam se mi zdalo,ze autor dokazal mistrne vykreslit postavy a jejich myslenkove pochody,vyvoj.Zato tady bych rekla,ze to odbyl.Take jsem cekala alespon sem tam spetku autorova humoru,ktery me tolik bavil ve zminenych dvou knihach,ale bylo ho jako safranu.Skoda.
karkulin1982
  15. 4. 2013, 16:12
Cetla jsem ji v originale uz pred delsi dobou. Cekala jsem love story,ale kdepak! Kniha byla po predchozich dilech autora pro me velmi prijemnou zmenou.
Matata123
  24. 8. 2016, 16:37
Obsahuje spoiler spoiler Kdo je oběť? Kdo tahá za nitky? Nebo je to všechno jenom Judithina paranoia?
Neskutečně čtivá kniha, která vám v hlavě vytvoří takový zmatek, že vám nic není jasné skoro do konce... až pak si dáte dvě a dvě dohromady a divíte se, že jste to odhalili až teď.
Nemyslím si, že ta rychlost působení na Judith byla nepravděpodobná. Přece jenom, ten tlak nepřicházel jen z Jeho strany, ale i ze strany její rodiny a přátel, kteří spadli do jeho pasti, a přitom na něj dál pěli ódy.
Ale s tím rozuzlením souhlasím. Nejsem si úplně jistá, že by se najednou zvládal „starat" o Bellu a tak často se scházet s Judith. Chtělo by to vyjasnit, jak to udělal.
I přesto se mi však kniha líbila a s radostí se pustím i do dalších románů tohoto autora. :)
Btw. Nevím, jak český překlad, četla jsem ve slovenštině.