Na pomezí Eternaalu

Plus - 2010
ISBN: 978-80-00-02268-0

Plus (2010) 978-80-00-02268-0 256
Winston Smith (1990) 80-900217-3-5 129

Argenit. Pozůstatek dávných netechnických civilizací. Zdroj psychotronické energie, nástroj moci, brána poznání - a pro někoho smrt.
Na hranicích vesmírné říše Eternaal pátrají po krystalech argenitu tři dobrodruzi. Trosečník z pozemské generační lodi se snaží o návrat. Na zničené planetě vzdoruje vesmírným dobyvatelům poslední král. Velekněžka mimozemské Církve čelí intrikám kosmických Lodí... zatímco v hlubinách skal na planetě chladného rudého slunce se probouzí prastará bytost...
Reedice šesti příběhů o argenitu, které vznikaly postupně v posledních dvaceti letech, zavede čtenáře do blízké i vzdálené budoucnosti v blízkém i vzdáleném vesmíru.

Povídky:
- Na pomezí Eternaalu
- Ten, kdo přišel z vesmíru
- Fomalhiwský mýtus o stvoření světa
- Poslední pevnost Šipky
- O nepostradatelsnoti karwilových bobulí aneb Autogramiáda při příležitosti vydání kniha Poslední pevnost Šipky
- Beztvaré měnící se (Založil/a: Sarinka)

RedDuck
  1. 8. 2013, 22:01
Moje první setkání s autorkou a hned velmi příjemné. Příběh je ve vymyšleném scifi světě a přitom se silnými fantasy prvky. Odehrává se přitom zcela lokálně. Do světa argenitu bych se určitě rád někdy zase vrátil, fantasie autorky mě překvapila.