Napalmové sny

Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Naše vojsko - 2013
ISBN: 978-80-206-1320-2

Naše vojsko (2013) 978-80-206-1320-2 280

Působivý román o odvaze, hrdinství a nezlomných poutech ukovaných ve vřavě bitvy – od veterána zvláštních jednotek Johna F. Mullinse, který píše s autoritou a přesvědčením, které může mít jen ten, který tam byl.
Kapitán Zelených baretů Finn McCulloden a jeho vojáci mají velmi špatný den – i podle děsivých norem Vietnamu. Byli právě vysazeni do mlýnku na maso s rozkazy posílit tábor zvláštních jednotek na hranici, který pravděpodobně bude obsazen severními Vietnamci. Při početní převaze dvacet ku jednomu, sužován zradou zevnitř a zatížen nekompetentním velením svého zástupce McCulloden ví, že vypukne peklo.
Během jednoho krutého dne a noci McCulloden a jeho muži bojují po boku svých montagnardských spojenců v řádné bitvě plné krve proti neochvějnému nepříteli, který stále přichází. Zelené barety to nemohou ani vzdát, ani ustoupit a všichni se stanou hrdiny v pravém slova smyslu. Ale jeden mimořádný voják vynikne nade všemi v činu krajní statečnosti. (Založil/a: Moreanne)

John F. Mullins John F. Mullins