Čindi

Originální název: Chindi

Baronet - 2010
ISBN: 978-80-7384-285-7

Baronet (2010) 978-80-7384-285-7 560

Při běžné průzkumné misi zkoumající neutronovou hvězdu zachytí kosmické plavidlo Akademie signál odvysílaný v neznámém jazyce. Ještě než loď z oblasti odletí, vypustí několik satelitů, aby signál našly - a případně odhalily jeho původ.
O pět let později jeden ze satelitů na signál konečně narazí. Kontaktní společnost, skupina bohatých nadšenců, kteří financují výzkum existence mimozemského života, se domnívá, že vysílání je mimozemského původu. Společnost poskytne Akademii kosmickou loď, která se vydává na výpravu, jejímž cílem je vypátrat zdroj signálu. Loď pilotuje kapitánka Priscilla „Hutch" Hutchinsová.
Hutch a její posádka sledují signál přes nespočet hvězd, od jedné planety ke druhé, ale nacházejí jen hádanky a smrtící překvapení.
V planetární soustavě daleko za hranicemi dosavadního zkoumání pak naleznou neznámý objekt. Obrovský, zlověstný a tajemný. A může skrývat odpověď na otázky nejenom Kontaktní společnosti, ale všech, kteří kdy zvedli oči k obloze a zamysleli se nad tím, jestli jsme sami... (Založil/a: Sarinka)

Jack McDevitt Jack McDevitt
*??.??.1935

Zhabza
  10. 10. 2011, 20:52
Sci-fi jako ze staré školy, ale s moderním jazykem. Skvělá kniha, kterou nelze než doporučit. Autora si přidávám do hledáčku.
Karel4
  9. 11. 2012, 10:09
Víte, jak urychlíte kosmickou loď na čtvrtinu rychlosti světla? Přivážete k ní asteroid.
Provazem.
McDevittovy knihy mám moc rád, ale Čindi mi připadá už přes čáru. Nejde jenom o ty logické kiksy (ostatně je dost možné že to měl autor promyšlené, jenom mi něco uniklo), ale když někdo někoho odněkud zachraňuje na poslední chvíli, jednou nebo dvakrát je to napínavé čtení. Ale podvacáte v rámci jednoho příběhu... to už je otrava.
Nejatraktivnější element knihy je rozhodně samotný Čindi a jeho mise.