Trolové

Trolové Originální název: Die Trolle

Fantom Print - 2010
ISBN: 978-80-7398-074-0

Fantom Print (2010) 978-80-7398-074-0 400

Şten, mladý bojovník a rebel, je svými nepřáteli uvězněn v kleci a vydán napospas lesu v oblasti, jejíž divoká příroda je plná nebezpečných a temných tvorů. Zoufale se snaží uniknout, protože v sázce není jen jeho život, ale také svoboda jeho přátel a osud celé země. Když se za soumraku objeví na nedaleké mýtině obrovitá stvoření, podobná nestvůrám, ztuhne Şten hrůzou jsou to trolové, bestie s krvavými tesáky a věční nepřátelé lidí. Než ale může dojít k vražednému boji, učiní Druan, vládce trolů, mladému rebelovi neobvyklý návrh: Ştena nechají žít a ten pak dovede troly do světa lidí. Neboť trolové potřebují pomoc - jejich lid ohrožuje neznámá síla, záhadná magie jim ničí štoly a jeskyně a posiluje jejich úhlavní nepřátele, trpaslíky. Şten tuší, kdo by za těmito událostmi mohl vězet, vždyť nesou pečeť muže, který je i jeho nepřítelem. Když trolům pomůže, mohl by se k lepšímu změnit také jeho vlastní osud. A tak se s Druanem a jeho nevypočitatelnými druhy vydává na nebezpečnou cestu ke zdroji zla. Jen pokud lidé a trolové spojí síly, může se jim podařit odvrátit příchod temna... (Založil/a: Sarinka)

Dalas Šindler
  22. 11. 2011, 17:14
Knížka byla dobrá.já takové fantasy,kde jsou trlové,trpaslíci a jiné obludy moc nečtu,jediné co jsem tak přečet o tom je pán prstenů a ktomu celkem hobit,a moc mě to nebavilo,ale když jsem začal číst tuhle knihu,tak se mi zalíbila,že mě to fantazy začalo bavit,také byla celkem vtipná,ale někde byly také zapsány věci,které tam vůbec nemusely být,ale furt je to dobrá kniha!