Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Finanční plánování a likvidita

80%
4 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Finanční plánování a likvidita
Autor:
Originální název: Finanční plánování a likvidita
Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Nejnovější vydání:
Computer Press
ISBN: 9788025114926
Počet stránek: 200
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 2x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 0x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Computer Press 9788025114926 200

Publikace je určena finančním manažerům, controllerům, manažerům na středním a vyšším článku řízení a podnikatelům, kteří chtějí porozumět nástrojům aktivního řízení platební schopnosti a finančních toků v podnikové praxi. Metodika sestavení strategického finančního plánu začíná definicí hlavního cíle operativního finančního řízení, výkladem problematiky peněžních toků ve vztahu k produkční činnosti a k financování aj. (Založil/a: Kattchka)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Eidalon
80% 80% 80% 80% 80%
  15. 5. 2014, 1:16
Odborná publikace Martina Landy je počinem vydavatelství Computer Press a spadá do kategorie ekonomických knih. Je napsána přehledně a srozumitelně pro odbornou veřejnost a ikdyž se četba široké veřejnosti nezakazuje, je určena především pro všechny, kteří ve své práci používají termínů jako je pracovní kapitál, cash flow, finanční strategie, finanční či operativní plánování a především vše ve vazbě k pojmu likvidita.

Každý podnik či výdělečná organizace je „stroj na peníze“ a peníze v knize představují ústřední téma. Čtenář se dozvídá hned v úvodu, jak určit, zda podnik má či nemá dostatek peněz – neboli zda je či není likvidní. S touto souvislostí autor dále v navazujících kapitolách důsledně odkrývá všechny hlavní souvislosti podnikových peněžních toků. Likvidita podniku a to současná i budoucí totiž není věcí náhody, ale výsledkem důsledného finančního plánování.

Myslím si, že je to v celku dobře napsaná kniha, která se vyhýbá přílišnému teoretizování a klade spíše důraz na praxi, praktické příklady zde najdete a vinou se celou publikací.

Dílko jistě není určeno všem, ale ti, kteří mají potřebu se v dané oblasti sebe vzdělat popř. doplnit si své odborné poznatky a znalosti jejím přečtením určitě času s knihou stráveným nebudou litovat.