Agatha Christie

Poprvé vydáno celosvětově: 1998

BETA Dobrovský - 2012
ISBN: 978-80-7306-518-8

BETA Dobrovský (2012) 978-80-7306-518-8 334

V prosinci 1926 se v životě Agathy Christie přihodila zvláštní věc. Spisovatelka náhle zmizela a několik dní po ní nebylo ani stopy. Když byla znovu objevena, prohlásila, že trpí ztrátou paměti a celá událost zůstala bez vysvětlení... Jared Cade v poutavě napsaném životopise toto tajemství odkrývá, a objasňuje jak a proč Agatha utekla. I když se kniha zaměřuje především na jedenáct znepokojivých dní a jejich dalekosáhlé důsledky, rovněž ukazuje, jak se dramatické období promítá v Agathině pozdější tvorbě. Jedinečná osobnost oblíbené spisovatelky je zachycena ve zcela novém světle na základě pečlivého bádání a za pomoci rodiny, která autorovi poskytla některé, dosud neznámé, materiály ze svého archivu. Napínavý detektivní příběh Agathina života by si neměl nechat ujít žádný skutečný obdivovatel královny zločinu. (Založil/a: Noctua)

Jared Cade Jared Cade
***.**.1962

marta-b
  17. 4. 2014, 18:46
Podle téhle knížky měla nejslavnější autorka detektivek taky docela poutavý život plný zvratů a změn. Její životní příběh se mi četl moc dobře i když to malinko zavání bulvárem :o) Ale autor si nic nevycucal z prstu, protože měl možnost pracovat přímo s osobníma zápiskama samotné Agathy, do nichž mu dovolila přístup její rodina. Podle mě je to dost důležitá knížka pro každého, kdo má Christie a její příběhy rád. Je v ní i zmínka o všech jejích detektivkách nebo povídkách a autor taky nechává čtenáře nahlédnout na to, jak a podle koho z rodiny nebo přátel se Christie nechala inspirovat. Neméně zajímavé je i vysvětlení jejího jedenáctidenního zmizení ve 30. letech minulého století.
JanKa001
  21. 12. 2015, 18:36
Celkem zajímavé čtení o životě spisovatelky, kniha mě zaujala, protože detektivky jsou můj oblíbený žánr a Královna detektivek mě moc zajímala.