Mých prvních pět životů

Mých prvních pět životů
Originální název: Mých prvních pět životů

Triáda - 2000
ISBN: 80-86138-13-5

Triáda (2000) 80-86138-13-5 478

Autobiografické vzpomínky dokreslují politické události a hospodářský vývoj naší země i okolních států v časově dlouhém úseku téměř jednoho století. Vzpomínky zahrnují více než stoletý úsek historie Hermannovy rodiny. Autorovo dětství v rodině hluboce formované prapředky, život v židovské komunitě a vliv okolního světa na postoje a chování jednotlivých členů velmi rozvětveného rodu. Zajímavý je také popis autorovy obchodní činnosti ve třicátých a čtyřicátých letech, jeho práce v exilové vládě, v UNRRA a později na ministerstvu obchodu. Jádrem knihy jsou pak autorovy vězeňské prožitky. Živě napsané paměti se vyznačují střízlivostí, nadhledem nad osobními starostmi a osobitým humorem. (Založil/a: vladislaus)

Adolf Hermann Adolf Hermann
*1914 - †1996

vladislaus
  18. 4. 2013, 12:02
Memoáry jsou mou nejoblíbenější četbou, přečetl jsem jí hodně. Vypravěčské umění tohoto autora však nebylo v tomto srovnání nejlepší. Některé pasáže byly zbytečné a kniha by potřebovala seškrtat.