Oběti

Česká televize - 2011
ISBN: 978-80-7404-075-7

Česká televize (2011) 978-80-7404-075-7 158
Albatros 978-80-7448-021-8 158

Volný televizní cyklus Oběti,který pojednává o lidech a jejich životech poté,co byli postiženi kriminálním činem,vysílá Česká televize od roku 1999.Hlavními hrdiny cyklu nejsou ti,co vraždí,loupí a přepadávají,ale obyčejní lidé,které někdo cestou do páce nebo domů přepadne,zmlátí nebo okrade.Musejí se vyrovnat s tím,co je potkalo,a často svádějí heroický boj sami se sebou.Jak ubránit a zachovat svoji lidskost nikoliv před zločinem,ale navzdory zločinu a násilí,které existuje kolem nás?Na to se snaží odpovědět Oběti.

V prvním svazku knižního zpracování Oběti najdou čtenáři beletrizované díly Přepadení a Svědek.Povídka Přepadení je příběhem ženy,jež sama vypátrala toho,kdo ji přepadl,a stane tak tváří v tvář proti zlu,o němž do té doby netušila,že existuje.Povídka Svědek nabízí pohled do duše člověka,jenž byl postižen,byť i jen jako pozorovatel,zločinem v jeho nejsurovější podobě.A pro čtenáře budiž příběh muže co splnil občanskou povinnost,varováním,že totéž,co se stalo hlavní postavě,se může stát komukoliv z nás. (Založil/a: PetraB)