cs sk

Fantasy
Dobrodružné
Pro děti
Poprvé vydáno celosvětově: 1999

Nejnovější vydání: Albatros - 2009 (Všechna vydání)
ISBN: 978-80-00-01252-0
Koupit knihu

Všechny obaly knihy

Albatros (2009) 978-80-00-01252-0 384
Albatros (2004)
Albatros (2001)
3. kniha série Harry Potter.

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede - kam jinam, než do školy v Bradavicích. Proto je na obranu povolán strážce Azkabanu, který slyšel Siriuse Blacka mluvit ze spaní. Říkal: „ON je v Bradavicích.“ Harry je v nebezpečí a neochrání ho ani zdi bradavické školy, ani jeho přátelé. Zrádce se může skrývat přímo ve škole….
  aa

Magyana
Magyana   20. 5. 2013, 12:19
Trojka je přesně ten přelomový díl, který Harryho Pottera odpálil z kategorie dětské literatury někam výš. Najednou už to není jen čtení pro děti, ale knihu si užijí i starší, případně i dospělí čtenáři.
Pokud bych chtěla hodnotit, který díl je podle mě nejlepší, o první příčku by se dělil Vězeň z Azkabanu s Princem dvojí krve.
Tiwala
Tiwala   1. 10. 2012, 19:06
Bloodym
Bloodym   3. 12. 2013, 12:57
Spolu s Fénixovým řádem můj nejoblíbenější díl. Příběh už není tak dětinský. Autorka představuje v tomhle díle moje oblíbené postavy - Remuse a Siriuse. A Snape je tu skvělý jako vždy.
domingo
domingo   9. 3. 2010, 1:24
No sláva, konečně to začíná k něčemu vypadat. Poprvé otevřený závěr (vítaná změna oproti prvním dvěma dílům, kde se všichni na konci obejmou, získají ranec bodů pro Nebelvír a jdou na limonádu), poprvé nějaké náznaky atmosféry - poprvé ze sebe autorka vymáčkla dobrou knihu. Vězeň z Azkabanu je obrovský kvalitativní skok dopředu, ale s ohledem na další tři díly tam pořád něco hapruje. Jako spisovatelka začne Rowling působit až v další knize. (3/5)
teola
teola   5. 3. 2014, 18:31
Tak jsem se rozhodla, že si doplním vzdělání :-) První dva díly Harryho Pottera jsme četli kdysi dávno na základní škole. Dlouhou dobu jsem ani neuvažovala o tom, že bych si přečetla díly další, ale nakonec jsem neodolala. A musím říct, že vážně lituji toho, že jsem se do toho nepustila dříve. Třetí film doslova miluji - a s knihou jsem na tom stejně. Mohu jen doporučit :-)
PeťkaW.
PeťkaW.   26. 3. 2013, 11:13
Oproti dvojce došlo ve třetím dílu k obrovskému vývoji. A to jak dějovém, tak i ve stylu vyprávění a psaní. JK si tu krásně pohrála s detaily, které ale byly ve výsledku jedny z nejdůležitějších motivů (Pobertův plánek, převraceč času a další). Třetí díl mě opravdu bavil a užívala jsem si každou stránku.
prkali
prkali   3. 2. 2013, 9:40
a ty její humory, ty mám taky ráda, najdeme je i v potemnělém Vězni z Azkabanu:
...Percy naopak natáhl ruku tak slavnostně, jako by Harryho dosud v životě neviděl, a pronesl: "Vítej, Harry. Moc rád tě vidím."
"Nazdar, Percy," opáčil Harry, který měl co dělat, aby se nerozesmál.
"Doufám, že se ti vede dobře," pokračoval nabubřele Percy a třásl mu rukou. Na Harryho to tak trochu působilo, jako by ho představovali starostovi.
"Docela dobře, díky -"
"Harry!" vykřikl Fred, odstrčil Percyho loktem a hluboce se uklonil. "Je prostě úžasný zase tě vidět, kamaráde -"
"Fantastický!" přidal se George, který zase odstrčil Freda a popadl Harryho za ruku. "Absolutně senzační."
Percy se zakabonil.
"Tak to už by stačilo," napomenula je paní Weasleyová.
"Mamko!" zahulákal Fred, jako by si jí teprve teď všiml, a popadl ji také za ruku. "Jak dokonale fantastické, že tě zas vidím -"
Ailees
Ailees   19. 1. 2012, 15:57
Rozhodně nejlepší díl celé série, především díky postavě Siriuse Blacka. Příběh je úžasně propracovaný a závěr prostě skvělý. Rowlingová se Vězněm z Azkabanu dostala přes hranici pohádkového schématu, a Harryho Pottera tak postavila do úplně nového světla. Opravdu dobrý počin :)
Manon
Manon   16. 12. 2013, 11:24
Do té doby než jsem přečetla další díly, tak tenhle byl můj nejoblíbenější. Už je to opravdu fantasy a ne pohádka.
LadysR2
LadysR2   3. 6. 2013, 8:45
Někdo tu psal, že nemá cenu srovnávat díly mezi sebou. Nesouhlasím. Sice je to jeden velký příběh, co se posouvá věkem hlavních hrdinů, ale stejně. Jednotlivé části jsou různě čtivé. A z toho, co jsem zatím četl, se mi zatím nejvíc líbil první díl a "Vězeň z Azkabanu". A zbývají mi ještě poslední dva díly
Peetuliska
Peetuliska   31. 5. 2014, 13:44
3.díl se mi zatím líbil nejvíce, tajemný Sirius Black jako uprchlý vězeň z Azkabanu. Velice čtivě napsáno.
Anett
Anett   27. 11. 2012, 17:07
Tady nastal zvrat a pomale se začala vytrácet ta pohádková dětskost. Určitě jeden z těch lepších dílů (i co se týče filmu). Vezeň z Azkabanu má čestné místo mezi mými oblíbenými knihami :)
pratoriax
pratoriax   31. 8. 2012, 14:09
Alibero
Alibero   10. 6. 2012, 10:49
Třetí díl Harryho Pottera je z celé serie nejlepší a nejzajímavější. To jak se vrací čas mě tak uchvatilo, stejně jako postava Siriuse Blacka či Červíčka. Tenhle díl se paní Rowlingové určitě povedl ze všech nejvíc, ikdyž mu na paty šlape sedmý díl. Film jako takový se jim také povedl.
ribička
ribička   12. 9. 2010, 18:46
Když jsem knížku četla poprvé, bylo pro mě rozuzlení celého příběhu naprostým překvapením, opravdu jsem děj nepředvídala. V současné době nemám nejoblíbebějšího Pottera, ale tehdy (období mezi 4. a 5. dílem) pro mě nejlepší byl.
Amaya Tomanová
Amaya Tomanová   3. 6. 2014, 6:50
Nejlepší díl celé ságy a zlomový předěl, který sérii definitivně přiblížil i dospělým čtenářům. V labyrintu příběhů mladého čaroděje se konečně objevila temná zákoutí, postavy s nejednoznačným charakterem a řádně komplikované vztahy.
moonchild
moonchild   27. 10. 2013, 16:50
Vězeň z Azkabanu je fakt dobrý.V tomto roce našel Siriuse který je jeho velkým chráněncem.Líbí se mi to zpracování knihy.
ilon-a
ilon-a   29. 5. 2013, 22:34
Parádní díl, můj oblíbený. Podle mě nejlepší ze všech. Příběh má mnoho zajímavých částí, mnoho nových skvělých postav, které příběhu dávají nový spád, a taky mnoho nových zvláštních tvorů a "strašidel" a magických předmětů. S tímhle dílem si autorka hodně krásně vyhrála.
honzik10
honzik10   30. 12. 2012, 8:12
Podle mně tahle knížka není podle mých představ. Není tam Voldemort a to mně štve. Já ho mám rád a on tam není :(
Ange014
Ange014   27. 12. 2011, 21:41
Překvapivě nejlepší díl série. Překvapivě proto, že tu chybí ten, jehož jméno nesmíme vyslovit. Přesto je pro mě právě tatokniha tou nejnapínavější a nejstrašidelnější z celé série.
Halalí
Halalí   17. 7. 2010, 15:56
Pro mě nejlepší HP a to jak knižní, tak i filmový. Podobně jako HP2 je vlastně výbornou detektivkou nepřítomnost jakékoloiv podoby Voldemorta je milá. Film jsem viděl mnohokrát a knihu jsem četl minimálně pětkrát...
Blueberry
Blueberry   20. 4. 2014, 17:23
Bezvadný díl, jenž předčil díl předešlý. Záhadný vrah na útěku, lidi měnící podobu do zvířat, vlkodlaci! Mmmmmm, bomba. V podstatě si nemůžu stěžovat ani na slůvku z jakéhokoliv dílu Harryho Pottera - je to moje srdcovka, takže chápete, viďte? xD
Balu
Balu   10. 9. 2013, 23:59
Potter se nám přesouvá do trochu, ale zatím opravdu jen trochu temnějších vod. Na rozdíl od většiny přítomných na mě ale závěrečná rozprava o okolnostech smrti Harryho rodičů nějak zvlášť nepůsobila, takže tenhle díl beru víceméně jen jako oslí můstek k dílům následujícím.
G8
G8   19. 2. 2013, 17:22
Tady to nabralo teprve ten správný spád a temnou atmosféru. Rowlingová začala konečně mnohem lépe pracovat s jednotlivými postavami a Sirius Black je toho jen důkazem.
Nantong
Nantong   17. 2. 2013, 19:18
Příběh Harryho Pottera se konečně začíná pomalu rozjíždět. Pomalu a jistě zjišťujeme více informací o rodičích Harrho...dozvídáme se více než jen to, že se jim Harry vzhledově podobá...
TajemnaM
TajemnaM   22. 10. 2011, 13:00
Na sérii Harryho Pottera jsem vyrůstala, ale tahle kniha mi obzvlášť utkvěla v poměti. Je velmi dobře napsaná, řekla bych nejlepší kniha z ceé série. Objevujeme jedny z nejlepších postav tohoto příběhu (Sirius, Lupin) a také se blíže seznamujeme s Harryho rodiči a celkově s historii, což mě nesmírně potěšilo. Jestli si někdy budu znovu chtít přečíst nějakou knihu z HP určitě to bude tahle.
gabce
gabce   15. 2. 2014, 22:57
Myslím, že tímto dílem se kniha stala knihou pro starší. Je ze všech má nejoblíbenější a myslím, že i nejpovedenější díl od paní spisovatelky. Dokonce jsem ho četla několikrát
Hazakiros
Hazakiros   31. 10. 2013, 15:53
ve třetím dílu HP se již začíná naplno projevovat další směřování příběhu. Už žádná dětská naivita, nýbrž drsná „pohádka", která si v ničem nezadá s Grimmovými. Zajímavé je především vyústění... no, nebudu prozrazovat více. Ti, kdo četli, vědí. Těm ostatním vřele doporučuji.
Paity
Paity   5. 9. 2013, 10:57
Opravdu poslední kniha v rámci série Harry Potter, které je možné dát "plný počet". V některých pasážích knihy by se dalo napětí krájet. Jako dítě bych si knihu užil patrně ještě dalek více.
kajas1993
kajas1993   21. 8. 2012, 17:35
Můj nejoblíbenější díl série (spolu s čtyřkou a sedmičkou, nedokážu se mezi nimi rozhodnout). Toužila jsem navštívit Medový ráj, mnohdy jsem si vzpomněla na Hermionin obraceč času, obdivovala jsem Pobertův plánek... dokonalost.
nečik
nečik   20. 10. 2011, 11:30
Je to krásně napsané. Konečně se setkáváme se Siriem. Rowlingová prostě umí u dětí (a nejen u nich) rozeznít tu správnou strunu.
XZvire
XZvire   31. 7. 2013, 15:08
Tento díl mám ráda především kvůli objevení Siriuse Blacka, miluji jeho postavu a mrzí mne, že nedostal v ostatních dílech tolik prostoru (díky za pátý díl!). Pořád trochu dětský, ale už mnohem víc temější. Měla jsem dost ráda i jeho filmovou podobu, ale s odstupem času jsem zjistila, že ve filmu toho není zdaleka tolik kolik by tam mělo být (jako v každém filmu od třetího dílu). Pořád se tu vyskytuje taková ta Harryho dětská naivita (SPOILER!) nejdřív by nejraději viděl Siriuse mrtvého a za pár stránek se už k němu chce stěhovat domů. Není tu Voldemort, což mi trochu chybělo, ale přece nemusí být všude. :-)
Ver
Ver   13. 11. 2012, 12:54
Zlomová kniha série a společně s Fénixovým řádem moje neoblíbenější.. Bravurně napsáno a také zfilmováno.
Kulekunka
Kulekunka   6. 8. 2012, 0:52
Trojka byla dlouho mým oblíbeným dílem (dnes mám už problém si vybrat je jeden NEJ díl). Ale dodnes je mou naprosto nejoblíbenější postavou nebezpečný zločinec Sirius :-)))
Eventful
Eventful   11. 10. 2011, 14:48
Když jsem viděla tuto knihu později na plátně, celkem jsem se zděsila...skvěle napsané, ve filmu hrozné.
hasickat
hasickat   16. 8. 2011, 14:13
Podle mě nemá smysl psát chválihodné komentáře, ani vlastně jakékoliv jiné komentáře. Příběh Harryho Pottera se ani zdaleka nedá shrnout do pár řádků. Je to fenomén. A příběh, který Vás vtáhne do děje. I moji rodiče prohlásili, že tak úžasně propracovaný a promyšlený pohádkový příběh snad v životě nečetli.
Ryan
Ryan   9. 12. 2013, 17:35
Harry Potter a vězeň z Azkabanu není ve své knižní podobě vůči prvním dvěma dílům tolik odlišný jako v podobě filmové. Má o něco propracovanější zápletku, nejede podle stejné šablony a celé to působí zas o trochu více dospěleji, ale zas taková změna to není. Tak či onak je to další ultračtivá část sedmidílné mozajky, kde se odhalí část minulosti Harryho táty, jeho kamarádů a Snapea, ačkoli zrovna jeho chování v tomto díle působí v kontextu s celkovým vyzněním jeho postavy v samotném závěru série dost podivně. Jinými slovy se tady Snape chová až jak moc velkej idiot.
Pindule
Pindule   25. 2. 2013, 14:59
Velice čtivá kniha a ze všech sedm dílů ta nejzajímavější. Žádný lord Voldemort jen příběh okolo Siriuse Blacka, který je napínavý až do konce:)
jirkam
jirkam   17. 8. 2012, 18:20
Dříve to byl můj méně oblíbený díl, ale docenil jsem později, s příchodem filmu a přečtením dalších pokračování. Právě zde nastal zásadní zlom, od kterého HP sérii již nepovažuji za pohádku.
monsulka
monsulka   10. 3. 2012, 22:14
Je to kniha, která je stejně jako film geniálně zpracována. Musím uznat, že není tak oblíbená jako Relikvie smrti a Kámen Mudrců, ale drží se hned za nimi. Ve filmové podobě je opravdu ze všech dílů nejlepší. Tady jsem velice spokojená, že Harry nachází tři otcovy přátele a z toho dva, kteří jsou opravdovými a dělají Harrymu dobrou rodinu do té doby než...
kat
kat   3. 2. 2011, 12:16
Harryho Pottera jsem nelogicky začala číst od tohoto dílu, protože byl jediný, který tenkrát měli v knihovně. Donutil mě k tomu tenkrát táta a já mu za to teď mohu děkovat. Tenhle díl jsem pak četla ještě několikrát a patří k mým absolutně nejoblíbenějším.
Kiv Čitrem
Kiv Čitrem   10. 10. 2014, 19:46
Zatím nejzdařilejší potterovka. Rowlingová pěkně napíná, trousí indicie a zajímavě "rozuzluje". Prasinky - čarodějnické obchodní centrum...
Fešná Bleška
Fešná Bleška   27. 8. 2014, 16:04
Jedna z mých oblíbenějších knih o Harrym Potterovi. Nyní začíná "jít do tuhého" a Harry už není tím roztomilým dítkem, které se učí mávat hůlkou. Atmosféra houstne a temní. A tak se z pohádky o kouzelnickém světě stává napínavá fantasy s otevřeným koncem. Velký kus knihy vás také provázejí různé drobnosti a detaily, o kterých na konci zjistíte, jaký význam měly pro celý příběh. A právě tohle se mi na té knize tak líbilo. Nemůžu než dát pět hvězd a vzdát hold, poněvadž přehoupnout příběh z pohádky do fantasy, které si užijí všichni bez rozdílu věku byl nepochybně skvělý krok.
aledka01
aledka01   22. 3. 2013, 17:51
Úžasný díl a dojemný závěr. Knížka se čte jedním dechem. Nic víc nemá cenu dodávat. Hodnotím 5 hvězdičkami.
antiKamenjak
antiKamenjak   19. 12. 2012, 15:25
Harry Potter je série knih, které jsem četl od dětství a vyrůstal s hlavními postavami. Po každé přečtené knize jsem šel do kina a mě jako malého tato kniha opravdu neskutečně bavila. Dnes už bych po ní ovšem asi nesáhl. I když kdo ví, třeba se jednou dostaví nostalgie.
lenisko
lenisko   30. 10. 2012, 12:40
Krásné.. Remus Lupin jako Náměsíčník a Sirius Black jako Tichošlápek jsou příjemným oživením příběhu, Prasinky se staly mým oblíbeným místem (mňam, po máslovém ležáku se mi sbíhají sliny).. a Červíček zase posouvá příběh ke čtvrtému dílu.. Všechno dokonale promyšlené, pomalu, ale jistě temnější a zajímavější... Jak říkám - J.K.Rowlingová je prostě geniální... Díky! :-)
Mikka
Mikka   25. 7. 2012, 12:01
Trojka je prvním vrcholem této série. První dva díly byly ryze pohádkové, třetí díl už je přece jen určen i příznivcům jiných žánrů. Jistě budete vědět o čem mluvím. Vrácení času, postava Siriuse Blacka a dospívání třech hlavních postav mě zaujali natolik, že jsem se do knížek Harryho Pottera opravdu zamiloval!
mishelin
mishelin   11. 3. 2012, 17:29
Knížka super a film je také moc dobře zpracovaný. Kdyby se mě někdo zeptal, která knížka se mi nejvíce líbila, tak řeknu ta o Harrym - nedokážu říci, která je top. Bez jedné by nebyli ostatní. Jen mě mrzí zpracování filmů a vynechání nebo předělání důležitých věcí, no ale zase by ty filmy musely každý trvat víc jak 5 hodin, aby tam bylo vše
Janinnaa
Janinnaa   12. 2. 2012, 10:00
Musím se přiznat: Šílenství Harryho Pottera začalo v době, kdy jsem seděla ještě ve školních lavicích na základce. Nechápala jsem, co s tím brejlounem všichni mají! Knihy jsem odmítala, filmy v televizi přepínala. Smála jsem se mým spolužákům, že louskaj ty trapné knížky o hodinách pod lavicí a přestávkách na lavici. Nejspíš jsem se nevím z jakého důvodu nechala strhnout těmi nešťastlivci, kteří soudí něco, aniž by to poznali. Na střední, kdy jsem seděla ve třídě plné povrchních holek jsem si opět klepala na čelo, když jsem ty bláznivky viděla dělat přesně to samé, co dělali spolužáci na základce! . . . Uplynulo několik let od prvního vydaného dílu HP a někdo mě pokáral, když jsem opět pronášela nejapné poznámky na Potrata. Ten někdo mě vyhecoval, ať si to schválně zkusím přečíst a hádejte, jak jsem přežívala přednášky na vejšce!!! Všech sedm dílů ( měla jsem to štěstí, že jsem nemusela čekat na další vydání ) jsem shltla a na konci sedmého brečela, že už si nikdy tak brilantní knížky nepřečtu. Tuhle sérii NIKDY nepředčí žádná knížka stejného nebo jiného žánru. Tenhle fenomén má jméno, které bude znát ještě několik našich budoucích generací! Klaním se paní Rowlingové, které vděčím za to, že už nikdy nesoudím, aniž poznám. . . Všechny díly jsou nejlepší, ale trojka a sedmička má ještě tu třešínku!
CreatorJH
CreatorJH   20. 11. 2011, 17:44
Ano! Značný rozdíl od předchozích dvou knih. Mizí nám ona dětskost a objevují se téměř thrillerové postavy. Mozkomory nechci vážně potkat ani ve svých nejlepších letech. Zápletka úžasná. Spolu s Fénixovým řádem a Princem dvojí krve moje top kniha.
zichisek
zichisek   12. 10. 2011, 12:04
Kniha fakt moc dobrá.Film se mi už tolik nelíbil.Knihu jsem si hezky upravovala podle své fantazie a třeba Sirius se mi ve filmu pak vůbec nelíbil.
eormis
eormis   10. 8. 2011, 18:31
Tady končí dětský pohled na věc, už žádné vše vyřeší Brumbál lehce, či dobro vždy vítězí. Oběvuje se temná strana kouzelnického světa. Jeden z nejlepších dílů. Nové úžasné postavy Siria Blacka a Rema Lupina také nejsou na škodu.:)
Adys
Adys   1. 8. 2011, 14:27
Po sedmičce nejlepší díl dle mého.Z pohádkových prvních dvou dílů jsme se přehoupli více do temna a atmosféra by se dala krájet.Všechny díly mám přečtené nesčetněkrát,ale k tomuto se vracím nejraději.
jakub.s
jakub.s   27. 5. 2011, 15:07
Třetí díl se mi líbil o něco více než druhý; spolu s Tajemnou komnatou ale patří mezi mé nejméně oblíbené díly Harryho Pottera. Ale možná je to jen tím, že když jsem to četl pár let zpátky posledně, bylo to pro mě lehce traumatizující :))
Snow
Snow   20. 10. 2010, 1:10
Vězeň z Azkabanu se mi líbil nejvíce z dosavadních Potter knih. Respektive se mi zdá, že kvalita se stupňuje, co díl, to je prostě lepší než předešlej.
novoten
novoten   27. 5. 2010, 13:19
První zlom. S Mozkomory přišly do Bradavic temnota, velkolepá kouzelnická mytologie a definitivně i nepředvídatelnost. Navíc trojice Lupin-Black-Snape je tou nejdokonalejší dramaticky-dialogovou ingrediencí celé ságy.
Piinkpet
Piinkpet   10. 3. 2010, 17:43
Po relikviích nejlepší díl ze série. Po dvou dílech, které se celkem táhly konečně knížka, která má spád po celou dobu. A postava Siriuse je třešnička na dortu ;)
Kejty
Kejty   6. 6. 2014, 10:52
Musím uznat, že kniha a film je nebe a dudy. Opravdu velké rozdíly v ději, proto raději knihu. Celkově tento díl byl lepší něž předchozí dva, bylo zde více akce a napětí, které mě nutili číst dál. :)
happyness
happyness   17. 2. 2014, 23:42
Stručně. První díl Harryho Pottera, který mě opravdu bavil. Trojku považuji osobně za nejlepší díl a to hlavně pro Siria Blacka. Jes.
Kadasek
Kadasek   27. 1. 2014, 14:14
Moje první dočtená kniha Harryho Pottera. Né, že by předchozí díly byly nudné, ale jako teenager jsem nebyla moc na čtení a než jsem se tím prokousala, koukla jsem se na film.. Docela mě to teď mrzí, že jsem je nečetla, protože jsou opravdu velmi čtivé a vtahují mě do příběhu..
Kniga
Kniga   29. 12. 2013, 16:36
Touhle knihou jsem vstoupila do světa HP. Dle mě nejlepší kniha celé série. Narazila jsme na ni v antikvariátě, moc mě to nelákalo, měla jsme za to, že je to jen o tahání peněz z kapes (nemám moc ráda "bestsellery"), ale že to zkusím, ať to tedy mohu kritizovat... Druhý den už jsem zvonila u sousedů a prosila, zda bych si od jejich dětí nemohla půjčit 1 a 2 :-D.
Zápletka je nejnapínavější ze všech dílů, obrat na konci je úplně nečekaný. Prostě každému kdo zvažuje že by HP vyzkoušel doporučuji ať začne tímto dílem... P.s. Remus Lupin je neskutečný zbabělec :-)
Marťa Vachová
Marťa Vachová   30. 11. 2013, 12:01
Můj nejoblíbenější díl... u trochu strašidelný. Už to není jej literatura pro děti!

Knihy H.P. miluji! Nikdy jsem nečetla jejich český překlad - nemohu posoudit. Proto se mi možná i líbí, že nejsou změněny. Nevím. Líbí se mi i jejich namluven forma od skvělého baviče Stephena Frye. Opět v angličtině. Filmy mají také něco do sebe... ale nikdy bychom neměli srovnávat knihu z filmem. To přinese určitá zklamání. Je to totiž dílo samo o sobě a zaslouží si vlastní hodnocení.
LadyAnn
LadyAnn   22. 10. 2013, 22:20
Můj druhý nejoblíbenější díl, po sedmičce. Je hodně napínavá a souhlasím s tím, že tady už Harry prostě není dítě! :) I film mě mile překvapil. :)
TynaK.
TynaK.   11. 3. 2013, 0:04
Nejlepší díl z celé knižní série. Jednoduše řečeno, všechno už není tak báječné a jednoduché, ale ještě to nejde úplně do kytek. Konec knihy přináší jednak naději ,ale také strach z toho, co přijde. Měla jsem také radost z nových postav, které se zde objevily a to profesor Lupin a Sirius Black.
Max1987
Max1987   7. 2. 2013, 13:00
Tiwala:

"Nejoblíbenější díl jak v knižní, tak ve filmové sérii. Dle mého názoru nejpovedenější kniha, co autorka napsala."
--- souhlasím :)
alicej
alicej   24. 11. 2012, 22:28
Taktéž moje nejoblíbenější! A Sirius Black od té doby bojuje se Snapem o moje nejoblíbenější postavy. Vneslo to do příběhu úplně jiný rozměr, tajemství a přátelství. Scéna ze zimních Prasinek, kdy se Harry dozví, že Sirius je jeho kmotr patří k mým nejoblíbenějším. Už 3x tu padlo slovo nejoblíbenější, ale tak to prostě je:-)
P@wlinka
P@wlinka   23. 11. 2012, 20:43
Můj nejoblíbenější a také nejlepší díl célé série. Pobertové Sirius, Remus, Peter a James. Harry se už nechová jako dítě,ale jako normální náctiletý. Prostě to má šťávu! A za znínku stojí výborná filmová adaptace.
mibilej
mibilej   4. 10. 2012, 17:13
Harry poter nejlepší film jen u mně si myslim že nikomu se film Harry poter nelíbil ale mně jo na 100 procent

---------------------

Pro mě zatím nejoblíbenější Harry Potter. Tudle sérii jsem si naprosto zamiloval o čem si myslím, že vypovídá i moje skore, kdy jsem přečetl první tři díly za měsíc (vím, že to neni kdo ví jaká rychlost, ale špatné to neni). Jen mě opravdu štve, že jsem napřed viděl film. Vzhůru za Ohnivým pohárem...a taky první knížka, kde jsou chvíle, za které bych puberťáckého protekčního spratka Pottera nejradši nakopal do dolní části zad. Když se provalilo, že byl Harry v Prasinkách, nešlo v následujícím rozhovoru nefandit Snapeovi.
Jinak trojka je můj oblíbený díl, hlavně poodhalení historie přátelství Jamese P. s ostatními bradavickými nemá chybu, za Pobertův plánek bych dal princeznu a polovinu království a klidně i naopak, poprvé se Harry neutká s Voldíkem a přesto je to zajímavé, děj má spád, nic tam není navíc, zkrátka podařená kniha.
lera
lera   27. 5. 2012, 10:40
Celá série o Harrym Potterovi je prostě úžasná, ale tenhle díl je pro mě nej. Knížku čtu pořád dokola, a stále mě baví. Nevím proč, ale asi je to díky postavě Siriuse Blacka.
hanul.s
hanul.s   7. 11. 2011, 15:42
Tak tohle teprve bylo něco! Líbí se mi ta dokonalá dvojsmyslnost okolo Siriuse. A závěrečné řešení je absolutně geniální. Když není dost času, vrátíme ho zpátky! Perfektní nápad a dobře zpracovaný :)
Zuzanice
Zuzanice   19. 7. 2011, 16:18
Harryho Pottera jsem začala číst zhruba ve svých 13letech a okamžitě mě to zaujalo. Obdivuji J.K. Rowlingovou, že vymyslela tak dlouhej příběh, s tolika jménama, kouzlama, nápadama atd.. Klobouk dolů a palec nahoru!
Hradčice
Hradčice   9. 6. 2011, 18:21
Dle mého nejlepší díl série - ani úplně pohádkový, ale stále vhodný pro děti, a ani tak temný, jak další pokračování. K filmovému zpracování se raději nevyjadřuju, to mě vážně nenadchlo.
Víťa
Víťa   18. 5. 2011, 21:38
Zasej sa potvrdilo, že kniha je 100% lepší než film.Ve filmu chybi snáď X věcí které sů v knižce .. film je tak strašně zkrácený až to bolí.Jinak ... tahle knížka je uplně parádní, postava Siriuse je tu víc poodhalená než ve filmu.Skvěle napsané a tajemno enom vyzařuje.Samozřejmě to s tím tajemnem a napětím nemá na tajemnou komnatu, která je tak dost dobrý díl Potterovské série.
nelke
nelke   12. 5. 2011, 22:51
Pro mě nejlepší díl, a nejen proto že mám ráda Siriuse, ale v knížce je tolik nových dějových informací, že příběh ubíhá tak rychle a najednou je konec, objevují se mnoho nových postav a jejich vzájemná vztahy, prostě paráda.
Cleonka
Cleonka   8. 4. 2011, 0:21
Tak touhle knihou jsem začala :D O žádném Potterovi jsem tehdy neslyšela a ani jsem netušila že je to 3. díl, nicméně se mi zalíbil, takže jsem pak pokračovala od prvního až časem k sedmému :)
caroleen
caroleen   7. 3. 2011, 16:11
Teď už to není žádné lehké čtení. Rowlingová nám připravila pěkně ostrou knížku plnou emocí, vztahů a nebezpečí. Kdo nečetl první dvě knihy, těžko ho tato kniha dostane tak, jako třeba mě. Rowlingová nezklamala, ale posunula laťku ještě o něco výš.
misisek
misisek   15. 1. 2011, 11:55
Vězeň z Azkabanu se mi celkem líbil už proto, že začátek byl trošku temnější a už tam prostě bylo cítit, "že se něco záhadného stane". Na rozdíl od 4 nebo 5 neměla konec, ze kterýho se mi točila hlava, ale bylo to jasné, prosté a naprosto pochopitelné, proč měl Snape takovou zlost.
kayluska06
kayluska06   6. 1. 2011, 16:32
Potterovský průměr. Film je vcelku dobrý, vždycky mě pobaví scény s Trelawneyovou. Z celé knihy mě asi nejvíc baví ta část v Chroptící chýši a jak se Hermiona s Harrym vrátí pomocí obraceče zpět v čase.
petruv
petruv   16. 12. 2010, 18:24
Harryho Pottera 1,2 jsem bral jako příjemnou oddechovku, velmi čtivou, po jejichž přečtení sem brzy pozapomněl co se tam dělo a nechápal, proč kolem Harryho je takový humbuk, dokud nepřišla 3 a vystřízlivení- ano Harry Potter a vězeň z Azkabanu není jen oddechovka, ale jedna z mých nejoblíbenějších knih ač sem ji přečetl až na "stará kolena" (17 let :D)
Fortune
Fortune   17. 11. 2010, 17:02
Knížka, kterou jsem ze série četla jako první a díky níž jsem se do příběhu zamilovala. Přečteno česky i v originále a zařazeno na čestné místo v knihovně (obě vydání). Zároveň je to moje nejoblíbenější HP kniha.
Prochy
Prochy   18. 10. 2010, 0:17
Pro mě jednoznačně nejoblíbenější filmový díl, v knižní podobě u mě o něco vede Ohnivý pohár, ale Vězeň je hned v patách. Na žádného Harryho nedám dopustit, a je to jedna z mála kolekcí, která zdobí naši knihovnu ;)
kilken
kilken   24. 9. 2010, 19:10
Moje nejoblíbenější potterovka. Všechny jsem četla nejméně šeskrát ale vezeň z azkabu je pro mě pořád jednička. Narozdíl od prvního dílu, který je "dětsky naivní", je vyzrálejší, ale na druhou stranu není tak "temný" jako poslední tři díly. Řekla bych, že v tom je jeho největší kouzlo.
Kavischka
Kavischka   27. 6. 2010, 14:47
Je jedno jestli mi bylo 12 nebo 22, Harry Potter patří ke knihám mého srdce:) Nerozlišuji první, čtvrtý nebo poslední díl, krásné jsou všechny! A pak že dospělí pohádky nečtou:)
Lennie
Lennie   26. 6. 2010, 22:33
Než vyšla "šestka" a "sedmička" byl tento díl mým nejoblíběnějším. Tajemná atmosféra, nečekané zvraty...byla jsem unesena a zůstává vždy, kydž to čtu znovu.
Bachy
Bachy   14. 6. 2010, 2:06
Je pravdou, že kdybych se dnes pustil do opětovného čtení ságy o Harrym Potterovi, dostal bych zřejme daleko slabší zážitek. Možná bych i knihy opustil. Jenže když jsem knihu zavíral poprvé, byl jsem absolutně spokojen a můj dojem ještě umocnilo filmové zpracování. A možná právě pod vlivem velmi povedeného třetího filmu, mám i z knížek třetí část nejraději.