Dům U Mořského boha

Dům U Mořského boha

Eroika - 2013
ISBN: 978-80-87409-19-0

Eroika (2013) 978-80-87409-19-0 212 brož.

Napínavý příběh s detektivními a fantaskními prvky se odehrává v přímořském letovisku zasutém v pobřežních skalách. Slavného spisovatele literatury faktu tam přivede práce na publikaci o skryté síle vody, neboť se snaží přijít na kloub místní záhadě. Právě před rokem tam nešťastnou náhodou utonul dospívající chlapec Ben, nicméně jedna z jeho kamarádek tvrdí, že právě on ji před několika měsíci zachránil, když jí samotné došly při plavání síly. Spisovatel se seznámí s Benovou matkou, která působí, jako by se se ztrátou dítěte vyrovnala až příliš snadno. Pozvolna se mezi nimi rozvíjí milostný vztah. Zároveň spisovatel proniká i do osudů ostatních obyvatel odlehlého místa, které se kvůli ambicím místního bohatého podnikatele má vbrzku stát vyhlášeným turistickým centrem.Ale najednou je všechno jinak - když moře ukáže svou sílu, vůli i záludnost. Poutavý děj čtenáře vtáhne do světa velmi reálného, plného protikladů, ekologických i generačních rozporů, ale nevylučujícího ani existenci tajemných a nadpřirozených jevů. (Založil/a: yarghoul)

Regina Andrásová Regina Andrásová
*??.??.1972

barbiegrrrl
  8. 6. 2016, 22:23
Ačkoli by se dalo říct, že se v téhle knize většinu času dohromady nic moc neděje, je neuvěřitelně čtivá a dokáže čtenáře pohltit. Má skvělou atmosféru s nádechem tajemna, příběh se odehrává v příjemném prostředí, postavy jsou zajímavé a jejich charaktery dobře vykreslené pomocí jejich myšlenek a vnímání událostí (hodně se mi líbila ta vícepohledovost). Posledních dvacet stran je navíc pořádně napívých. Podle anotace mě kniha lákala, přesto mi nabídla víc, než jsem čekala. Pokud jsou takové i ostatní autorčiny knihy, ráda si od ní zase něco přečtu.
Buřinka
  17. 10. 2016, 8:55
Knihu jsem dočetla včera, ale stále ji ještě vstřebávám. Kdybych nevěděla, že autorka je Češka, tak bych řekla, že je to velmi povedený překlad :-) Kniha se nedá přečíst najednou, protože je tam spousta postav i děje a musí se (nebo alespoň u mě to byla nutnost) u ní přemýšlet. To, co se zdálo neuvěřitelné, se opravdu později stalo. Těžko se o ději píše, aby se budoucím čtenářům nevyzradila pointa celého příběhu. Stěžejní u mě bylo, když se hlavnímu hrdinovi Adamovi (i když ke konci jsem si říkala, že těch hlavních postav bylo vlasně víc - Dino, Sam, Patrick, Miranda, Margo) představil chlapec Filip. Tehdy jsem začala mít tušení, že všechno bude jinak než se zdá. Postavy přátel dostaly tolik prostoru, že nelze jednoznačně říci, že by byly vedlejší... Kniha popisuje změnu charakteru "hlavních" postav v průběhu jednoho roku od neblahé události, ke které došlo začátkem loňských prázdnin. Nejvíc mě asi "hřálo u srdce", když mladí lidé, kteří do té doby pohrdali důchodci v čele s majorem Paddingtonem, udělali maximum, aby stařečkům zachránili život, přestože byl ohrožen ten jejich... opravdu (nestává se mi to až tak často) se mi těžko popisuje obsah. Kniha byla úžasná a těším se na další "sousto" od této autorky. A ještě jeden postřeh - kniha trochu připomněla Slanou vůni přílivu od Joanne Harris :-)