Dimenze přízraků - Zakázané znalosti

Dimenze přízraků - Zakázané znalosti Originální název: The Gap into Vision: Forbidden Knowledge
Poprvé vydáno celosvětově: 1991

Classic - 1996
ISBN: 80-85782-65-0

Classic (1996) 80-85782-65-0 435

Kniha navazuje na předchozí román Skutečný příběh.

Skvělý vypravěč Stephen R. Donaldson se k nám vrací s dlouhoočekávanou knihou. Bude nám vyprávět příběh plný temných vášní, nebezpečných spolků a pochybného hrdinství, který se odehrává v neuvěřitelně vzdálené a téměř nepředstavitelné budoucnosti.

Krásná, inteligentní a nebezpečná Morn Hylandová je bývalá policejní důstojnice Spojených Těžebních Společností a zároveň cíl dvou bezcitných, nemilosrdných a silných mužů. Jeden z nich je charismatický rudý pirát Nick Succorso, který vidí Morn jen jako dobrou kořist včas uloupenou svému největšímu protivníkovi Angusovi Thermopyle. Druhý z nich, Thermopyle, bohužel udělal velikou osudovou chybu. Podcenil Morniny schopnosti, a teď za to musí zaslouženě zaplatit strašnou cenu. Oba muži si myslí, že mohou Morn lehce ovládat, ale ta však není jen nečí vítězná trofej a nebo jen ubohý poslušný pěšák.

Mezitím na hranicích Zakázaného pásma hlubokého vesmíru čekají Amnioné, mimozemská rasa schopná ohavných zvěrstev. Amnioné chtějí od lidstva něco nevýslovného a udělají cokoli, aby toho dosáhli. (Založil/a: Imzadi)