Dům na skále 3

Dům na skále 3

Podtitul: Církev vězněná 1950 - 1960

Karmelitánské nakladatelství - 2008

Karmelitánské nakladatelství (2008)

Třetí díl tetralogie Dům na skále soustřeďuje svou pozornost na procesy v 50. letech a je výmluvným svědectvím o životě za mřížemi těch, kteří se za nimi ocitli z ideových důvodů. Přináší informace o různých formách vězeňského apoštolátu, o kněžských izolacích, o riskantních mších, o tajných křtech, o teologických studiích, o noviciátech a kněžských svěceních, o leopoldovských, mírovských a pardubických „univerzitách“, o vězeňských samizdatech, ale především o Božích milostech, které dávaly muklům víc než jen sílu přežít. Autor chce svou prací přispět k tomu, aby se na tyto naše novodobé vyznavače a často i mučedníky nezapomnělo. Církev už čtyřem z nich vzdala poctu. Papež Jan Pavel II. prohlásil za blahoslavené řeckokatolické biskupy Pavla Gojdiče a Vasila Hopka, redemptoristu Metoda Dominika Trčku a sestru Kongregace Svatého Kříže Zdenku Cecílii Schelingovou

zdroj: ikarmel.cz (Založil/a: Aw_MP)