Návštěva malé smrti

Návštěva malé smrti Originální název: La visite de Petite Mort

Baobab - 2013
ISBN: 978-80-87060-67-4

Baobab (2013) 978-80-87060-67-4 32

Malá smrt je nešťastná: nikdo ji nemá rád, všichni se jí bojí, lidé, které převádí do svého království, jsou smutní, vzdychají a je jim zima. Jednoho dne si ale malá smrt dojde pro Evelínu a od té doby je všechno jinak. Konečně jste tady! vzkřikne holčička, když ji vidí... Jak s malým dítětem mluvit o smrti? Co mu říct... Kitty Crowter je přirozená vypravěčka, nebojí se dětem otevřít tak složité téma, jako je konec života, a dělá to s vrozeným citem pro dětský svět. (Založil/a: al-ma)

#smrt
Kitty Crowther Kitty Crowther
*??.??.1970

alča87
  14. 6. 2013, 8:42
Smrt patří k životu. Sice je hrozné, že existuje knížka pro děti o smrti, ale je tak pěkně napsaná, že děti může připravit na smutek ze smrti. Říká jim, že po smrti je o zemřelé dobře postaráno. Ale stejně mi vadí, že je tak malá holčička, která zemře.
teite
  21. 4. 2015, 22:08
Kitty Crowther umí zpracovat i bolestná témata do laskavých, jednoduchých knih. Děti se ve svém životě setkávají se smrtí, ať už blízkých, nebo třeba domácích mazlíčků, a myslím, že je dobře, aby od útlého věku chápaly, že je to zkrátka něco, co patří i k životu. Vůbec mi nevadí, že zde zemře malá holčička, protože je to podáno tak, že se moc trápila, teď už je jí dobře a stal se z ní anděl, který prospíva zase jiným. Bohužel na světě umírají i děti a je to téma, o kterém je dobře mluvit. Krásná knížka a moc se těším na případné další.
maurarita
  3. 7. 2016, 11:26
Zajímavá knížka pro děti o smrti , převedená do formy pohádky , kde nás přivádí do svého království , kde jsou všichni smutní .