Poslední kniha

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Větrné mlýny - 2013
ISBN: 978-80-7443-062-6

Větrné mlýny (2013) 978-80-7443-062-6 272

Poslední kniha odkrývá zvláštní přátelství tří postav – dramatika Montyho, píšícího po hospodách a kavárnách pořád dokola tutéž hru, antikvářky Peričky, pro kterou je stále obtížnější udržet se v realitě, a svářeče Leopolda, jenž vytrvale uniká své ženě Matyldě. Jejich groteskní příběhy se proplétají s bizarními střípky osudů dalších, opakovaně se vynořujících a opět mizejících postav.

Jednotlivé kapitoly Poslední knihy se odvíjejí jako antiteze stvoření světa, přičemž vnitřní svět trojice protagonistů se v průběhu šesti dnů zvolna rozpadá a za podivných okolností a apokalyptických předzvěstí se noří z žité reality do světa snů. Jediné, co zůstává, je archetyp města jako magického místa, které je zalidněno současnými obyvateli i mytickými bytostmi.

Dějištěm příběhu Poslední knihy jsou brněnská zákoutí a především zdejší divukrásné hospody. Jejich trvání bohužel bývá tak křehké, že některé z nich už v brněnských ulicích nenajdete. (Založil/a: al-ma)

Pavel Trtílek Pavel Trtílek
*1977

Archangel_P
  18. 1. 2016, 19:46
Poslední kniha se mi dostala do ruky spíše náhodou. Byla mi vražena do ruky kamarádkou s tím, že si ji nutně musím přečíst.
No... na knize jsem neshledal nic zajímavého, nového ani objevného. A zároveň jsem zjistil nového a objevného všechno.
Nevím proč, ale knihu jsem si zamiloval, vážně nedokážu říci proč. Měla prostě něco do sebe. Něco, co jsem jinde nenašel.