Róninova milenka

Róninova milenka

Metafora - 2013
ISBN: 978-80-7359-363-6

Metafora (2013) 978-80-7359-363-6 376

Šógunův vyšetřovatel Sano Ičiró musí rozluštit záhadu, která mu může vynést trest horší nežli smrt.

Jednoho večera vtrhne do opevněného sídla šógunova mistra obřadů čtyřicet sedm mstitelů. Starý muž, hrůzou se krčící v koutě, proti nim nemá šanci. Samurajský meč mu utne hlavu. Vražda, jaká nemá obdoby, rozdělí celé město na dva tábory. Jsou tito róninové, samurajové bez pána, bezectní zločinci, nebo naopak hrdinové krvavě mstící staré křivdy? Tím, kdo má do věci vnést jasno, je nejvyšší vyšetřovatel Sano Ičiró. Na povrch ale vyplouvají ohavná tajemství. Proč si výpovědi obviněných tak protiřečí? A kdo se pokusil zavraždit předsedu soudu? Na Sanovi pak zůstává, aby podle šógunova rozkazu našel cestu bludištěm zmatků a intrik, zatímco jeho vlastní život i osud jeho rodiny visí na vlásku. (Založil/a: al-ma)

Ariko
  29. 11. 2014, 19:37
Tak tady trošku obrat. Jak píše bratr_jezek vše je obráceně - víme kdo vraždil, ale Sano se tentokrát snaží zjistit proč a jaké bylo skutečné pozadí a motto. Příběh o 47 róninehc je japonskou klasikou.
bratr_jezek
  27. 5. 2014, 11:44
Tentokrát trochu jiná krimi než jsme se Sanem zvyklí - pachatele známe od začátku, je potřeba však odhalit jejich motivaci, aby mohli být odsouzeni "po právu." Všudypřítomný komoří zase Sana trápí - ať soud dopadne jakkoliv, může se jeho verdikt otočit proti Sanovi :-(