Arabská žena

Arabská žena

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-249-2024-5

Ikar (2013) 978-80-249-2024-5 488

Když se osmnáctiletá polská studentka Dorota seznámí s arabským medikem Ahmedem, na první pohled se do sebe zamilují. Když Dorota otěhotní, vezmou se, ale jejich manželství dostane první trhliny. Manželé odjíždějí začít nový život do Libye, zde ale dojde k šokujícímu obratu – Ahmed se okamžitě ujímá role manžela v tradiční muslimské rodině. Když se týraná Dora v zoufalství pokusí o útěk, je přistižena a svou novou rodinou prodána do otroctví… (Založil/a: P.e.t.u.le.)

Tanya Valková Tanya Valková

verca1990
  27. 1. 2016, 20:38
na tuhle knizku sem se opravdu tesila az dorazi a nezklamala me hltala jsem kazdy slovo. na toto tema je dost knizek dost se o tom hovori a stale nechapu proc zeny i dnes jsou furt tak naivni a jdou s tema chlapama do jeho zeme stim ze reknou on je JINEJ ale opak je pravdou damy!!
Amelia
  30. 7. 2014, 7:08
Jako první bych poznamenala, že stručný popis děje na obalu neodpovídá tomu skutečnému. Nic to však neubírá na kvalitě knihy, která má poutavý děj, spád a velmi dobře se čte. I když některé situace mi taktéž přišli dosti přehnané a občasné naprosto nelogické a hloupé chování hlavní hrdinky mi kolikrát šlo na nervy. Doufám, že brzy bude na našem trhu dostání i volné pokračování.
parobok
  21. 3. 2014, 12:27
Zajímavý pohled očima mladé polské ženy do muslimského světa. Knížka má zajímavý děj, jen mi v některých pasážím přijde "dost utažená za vlasy". Zbytečnou zbrklost, rychlou vznětlivost a agresivitu povah (ne pouze muslimských) připisuji autorčině dlouhodobému pobytu v arabských zemích. I přesto stojí za přečtení - ponořit se do světa, kterému vládnou muži a ženy jsou jen prostředek obchodu či na uspokojení mužských potřeb.