Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Umění koučovat

80%
4 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Umění koučovat

Podtitul: Systemické koučování ve firmě, rodině a škole pro kouče i koučované, studenty, odborníky i veřejnost


Autor:
Originální název: Umění koučovat
Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Alfa Publishing - 2006
ISBN: 80-86851-34-6
Počet stránek: 222
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 1x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Alfa Publishing (2006) 80-86851-34-6 222 kresby A. Leznar

Proč byla tato kniha napsána?
Smyslem této publikace je poskytnout všem, kteří se koučováním profesionálně zabývají, i všem, které to zajímá z druhé strany (z pohledu koučovaných), povšechné informace o koučování obecně a všechny základní informace o koučování systemickém. Klade si za cíl být především praktickou příručkou systemického koučování, příručkou, již lze přímo použít v praxi. Chce přispět k rychlé orientaci v hlavních metodách, nástrojích a prostředcích systemického koučování tak, aby je čtenář mohl zkoušet, hned používat. Z tohoto důvodu je druhá nejdelší kapitola věnována ukázkám a přepisům konkrétních koučování s konkrétními lidmi, aby si čtenář mohl všechny principy a postupy, o kterých se dočte v teorii a metodice, uvědomovat v praxi.
Kniha je určena také všem zájemcům o koučování, kteří se nechtějí stát kouči, ale chtějí ve svém životě či ve své profesionální praxi využívat základní principy koučování, které jsou ve své podstatě velmi jednoduché a přirozené. Přiznám se, že představa manažera, rodiče, učitele, lékaře, právníka, obchodníka, úředníka, politika apod., který ve své činnosti využívá principů a základních postupů koučování, mě hřeje u srdce. Proto je kniha psána jednoduchým srozumitelným jazykem tak, aby
nevyžadovala žádné předběžné vzdělání či přípravu.
Kniha se nevyhýbá ani filozofickým východiskům a základním teoriím, na kterých systemické koučování stojí, ale vzhledem k rozsahu a náročnosti teoretických pilířů systemického koučování poskytuje jen exkurzi, vhled do „hlubin“ systemických filozofií a teorií. Čtenáře, které tato pasáž vyprovokuje k dalšímu zájmu, odkáže doporučená literatura k dalším zdrojům.
Ochutnávkou filozofie a obecných teorií tato kniha, na rozdíl od většiny jiných, nezačíná. Aby „neodradila“ ty, kdo v ní hledají rychlou praktickou použitelnost a kterých, jak předpokládám, bude většina. Teoretičtí náruživci, kteří touto částí chtějí začít, musejí začít asi v polovině knihy. (Založil/a: kapo)

(více)  

Štítky

více  
Petr Parma Petr Parma
*1954


KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace