Vražda vévodkyně

Vražda vévodkyně Originální název: Death of a duchess
Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Když svár na život a na smrt mezi dvěma bohatými rodinami začne ohrožovat i život a vládu vévody z Roccy, ten nařídí svatbu. Jenomže tento Romeo svou Julií opovrhuje. A Julie od svého Romea utíká. Dívka je unesena - nebo utekla? Vévoda zaměstná jistého Sigismonda, muže odnikud, tichého, záhadného a zvídavého, aby ji našel. Účastní se osudové hostiny, která končí ohňostrojem a vraždou vévodkyně z Roccy za okolností, jež ukazují na syna jedné ze znepřátelených rodin.
Zatímco chlapce čeká popravčí lešení, Sigismondo se pouští do řešení záhady, zmaří spiknutí a odhalí vraždu číhající za dvořanskou maskou.
Vražda vévodkyně je zasazena do nebezpečné doby, která se živí jedem, do časů Mediciů a Borgiů, avšak je navíc okořeněna humorem. Sigismondo, stejně dobrý v přemýšlení jako v zacházení se svou sekerou, prochází příběhem provázen mazaným prosťáčkem Bennem a jeho maličkým jednouchým pejskem. (Založil/a: Bertram77)

Elizabeth Eyre Elizabeth Eyre