Originální název: Labyrint světa a ráj srdce v jazyce 21. století
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Práh - 2013
ISBN: 978-80-7252-425-9

Práh (2013) 978-80-7252-425-9 268

Jedno z nejslavnějších českých děl si nyní bude moct s požitkem přečíst každý včetně studentů a školáků. Čtenáři, kterým v tom staročeský jazyk dosud bránil, si teprve nyní uvědomí hloubku a nadčasovost tohoto díla. (Založil/a: Jamesová)

Waya90
  5. 10. 2016, 13:09
Když jsem byla mladší, dostalo se mi do rukou starší, původní vydání této knihy. přestože mi archaický jazyk nevadí, nemohla jsem se začíst, zkrátka jsem tomu nerozuměla. Knihu jsem s velkou lítostí odložila. Když jsem v jednom malém knihkupectví uviděla tohle vydání, psané v našem současném jazyce, neváhala jsem ani minutu a koupila jsem si ji. A nelituju. Labyrint světa a ráj srdce je nádherná, hluboce fylosofická kniha. Je to příběh člověka, který bloudí světem beze smyslu života, až "doputuje" do vlastního srdce, kde se setkává s Bohem a nalézá tak bezpečí a jistotu ve vlastním nitru. Přestože že se kniha řadí mezi křesťanskou literaturu (co jiného také od J.A.Komenského očekávat...) není nijak tendenční a čtenáři nic nevnucuje. I člověk nevěřící si může tento příběh užít a vychutnat si pohádkovou barvitost s jakou jsou oba světy vylíčeny. Toto vydání bych doporučila zejména studentům kteří mají mají tuto knihu v povinné četbě. Samotný obsah knihy bych pak doporučila všem, kterým prvek křesťanství v literatuře nijak nevadí...