Originální název: Une Page d'amour

Omega - 2015
ISBN: 978-80-7390-244-5

Omega (2015) 978-80-7390-244-5 256
Lidové nakladatelství (1972) 26-041-72 286

Román z r. 1878, patřící do série Rougon-Macquart, je historií milostného citu, který sdílí mladá vdova spolu s ženatým lékařem, ošetřujícím její dcerku. Nepatří k autorovým typickým dílům, neboť jím prosvítá romantická lyrika v líčení pocitového pole hrdinů, s nímž je úzce spjato i impresívní zachycení Paříže. V četných rezonancích je evokována také psychologie dítěte, které s vysokou senzitivností čelí matčinu mileneckému vztahu. (Založil/a: Vencis)

Lecter
  28. 7. 2015, 17:53
Přímo ze života.A Zola to opět krásně vystihl a napsal.Ať už zachytil nejméně tři podoby lásky nebo vystihl přesně pocity a charaktery všech postav ,navíc s krásným vykreslením Paříže.Pěkné počtení.
kanybalka
  30. 9. 2012, 20:07
Původně jsem chtěla dát 2 nebo 3 hvězdy, ale teď, když jsem dočetla, říkám si, že by možná zasloužila i víc. I když moc nevím, co si o ní mám myslet. Celá kniha nebyla ani tak o lásce milenců jako o lásce dítěte k matce. Přestože to "hraní na city čtenářům" bylo dost čitelné, stejně mě to celkem dostalo. No, dávám tedy hvězdy 3 a budu se muset trochu zamyslet nad svou sentimentalitou. :-)