Moje experimenty a patenty

Moje experimenty a patenty

Dialog - 2012
ISBN: 978-80-7424-044-7

Dialog (2012) 978-80-7424-044-7 136

Teslovi rodiče byli podivuhodně nadaní. Otec byl kazatelem, básníkem, spisovatelem a filozofem samoukem. Vynikal mimořádnou pamětí. Teslova matka v mnohém svého manžela ještě převyšovala. Například zpaměti a bez jediné chyby přednášela celé svazky německých, italských a francouzských básníků, ač neuměla číst ani psát a musela spoléhat jen na přednes recitátorů. Domácí práce si ulehčovala výrobou rozličných přístrojů a pomůcek. Také Tesla se snadno naučil řadu jazyků a už od svých pěti let testoval svoje vynálezecké nadání. V dětství trpěl zneklidňujícími vidinami provázenými světelnými záblesky. Zjevovaly se mu také neznámé předměty. Pokud před ním někdo vyřkl izolované slovo, pak se v jeho představách zhmotňovalo do konkrétního obrazu. Později nepotřeboval žádné modely svých technických zařízení. Zjevovaly se v jeho mysli v definitivní podobě… Publikace obsahuje množství rozličných fotografií z Teslova osobního života. Autor popisuje dobrodružné a nebezpečné pokusy se střídavým proudem o vysoké frekvenci a mimořádném napětí, a také svoje první patenty, způsoby bezdrátového přenosu energie a svoje nejvýznačnější vynálezy a objevy. Teslův vypravečský styl je strhující. Kniha zprostředkuje zážitek svůdného setkání s géniem i čtenářům, kteří se o svět techniky nezajímají. (Založil/a: alča87)

Nikola Tesla Nikola Tesla
*10.07.1856 - †07.01.1943