Věřili byste, že dva cyklisté vynalezli letadlo?!

Věřili byste, že dva cyklisté vynalezli letadlo?!

Edika - 2013
ISBN: 978-80-266-0149-4

Edika (2013) 978-80-266-0149-4 48

Skutečné kriminální případy.Kdo, kde, kdy, jak? Kdo chtěl chudým zabránit v cestování vlakem? Kde pošťáci doručovali zralé ovoce panovníkům? Kdy speciální školy vyučovaly ježdění na kole? Jak vyrobit loď z mořských řas? Čtěte v naší knize a najděte odpovědi na tyto a další dopravní záhady. Po 200 000 let života člověka na zemi existoval jen jeden dopravní prostředek. Zanechal po sobě řadu stop. Ve skutečnosti byla chůze jednou z věcí, které vedly k polidštění. Naši předkové, opice, nedokázali chodit (nebo běhat či stát) zpříma pod delší dobu. I když byla chůze pomalá, díky použití tohoto prvního a jednoduchého dopravního prostředku přešli lidé z Afriky, kde se vyvinuli, do vzdálených koutů Asie, Evropy a Ameriky. Vynález kola, sedla a plachty přepravu zjednodušil a velmi usnadnil, avšak nijak nezrychlil. Ještě před dvěma staletími byla za vrcholný požitek z rychlosti považována jízda na cválajícím koni. Později, s nástupem železnice, mohli pasažéři cestovat závratnou rychlostí vozů v moderním městském provozu. Dnes ovšem bereme rychlost jako samozřejmost. Závod se sluncem letadlem přes půlku světa pro nás nic není. Na silnicích mohou dokonce i ty nejlevnější automobily dosáhnout rychlosti, která je nebezpečná a nepovolená. Jenže možná jsme poslední generací, která si užívá luxusu rychlého cestování! Série Věřili byste, že… zkoumá každodenní život v průběhu staletí tak, jak jste to dosud nezažili! (Založil/a: alča87)