Rodokmen

Malý princ - 2014
ISBN: 978-80-87754-14-6

Malý princ (2014) 978-80-87754-14-6 264
Malý princ (2013)

Kniha Rodokmen je základní příručkou pro všechny amatérské, ale i profesionální badatele, kteří chtějí sestavit svůj rodokmen a odhalit tak tajemství svého rodu. V současné době se celosvětově, i díky seriálu BBC "Who Do You Think You Are?" v České republice známým pod názvem "Tajemství rodu", zdvihá velká vlna zájmu o pátrání po vlastních kořenech. Tisíce nadšenců řeší až existenciální otázku "Kdo jsem?" a "Odkud pocházím?". Autor vymezuje základní pojmy oboru a stanovuje hlavní zásady a metody genealogické badatelské práce. Poskytuje laickým genealogům podrobné a ucelené informace o historických rodopisných pramenech (matriky, berní ruly, urbáře, městské knihy, zpovědní seznamy, farní kroniky atd.) v rozsahu let 1650-1900, na jejichž podkladě je možné vybudovat vlastní genealogický historický archivní fond, sestavit grafy a vypracovat celý rodopis rodiny. Publikace obsahuje rozsáhlé přílohy: seznam rodopisných zkratek a značek, výkladový genealogický slovníček, slovník latinských a německých výrazů a ukázky některých zajímavých historických úředních dokumentů. (Založil/a: alča87)

Kristoslav Říčař Kristoslav Říčař

Richie
  22. 9. 2015, 23:47
Kniha poskytne základní znalosti o sestavování rodokmenu, ale tak trochu jsem postrádal návody jak začít a jak postupovat - praktické zkušenosti z konkrétní práce při bádání o rodokmenu. Příliš teorie, méně praxe. Po přečtení nemám pocit, že bych byl připraven se pustit do sestavování rodokmenu. Zkusím ještě jiné knihy.