Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Jak roztancovat babičky

60%
3 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Jak roztancovat babičky Originální název: Jak roztancovat babičky

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Sláfka - Slávka Kopecká - 2014
ISBN: 978-80-86631-61-5
Počet stránek: 210
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 2x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 0x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Sláfka - Slávka Kopecká (2014) 978-80-86631-61-5 210
Sláfka - Slávka Kopecká (2004) 212

Tato povídková knížka je určená především babičkám a starším paním, kterým, jak píše autorka v úvodu „uletělo spaní“ a snaží se zahnat tíhu noci vzpomínkami. I když do téhle věkové kategorie zdaleka nespadám, líbilo se mi číst všechny ty vzpomínky na mládí a úvahy o současnosti i minulosti.

Marie Kubátová použila tradičně svůj laskavý humor, když popisovala některé strasti babiček žijících o samotě, ale taky se zamýšlela nad vážnějšími tématy, které stařenkám přidělávají vrásky; třeba to, jak by ještě mohly být pro svoje děti a vnoučata potřebné, jak se zbavit chmurů ze samoty nebo co dělat se starými předměty, které leží na půdě omotané pavučinou vzpomínek.

Nejdelší povídka v knížce ale patřila tématu o mladých lidech, kteří se potkali při letní brigádě a shánění materiálů pro diplomovou práci v archivu jednoho zámku. Hledali nějaké informace o slavném rodákovi, bývalém nakladateli knih, a tak se díky jeho zápiskům z jeho života v minulosti rozpovídali o svojí současnosti. Autorka tak nenásilně propletla kořínky minulosti s přítomností a dokázala, jak i několik desetiletí staré životní příběhy dokážou ovlivnit dnešní svět. (Založil/a: marta-b)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

marta-b
80% 80% 80% 80% 80%
  19. 3. 2010, 17:13
Je to druhá knížka, kterou jsem od Marie Kubátové četla, a musím říct, že se mi taky moc líbila. Autorka umí opravdu mile a zajímavě vyprávět nejen o radostech, ale i o smutnějších věcech a podává čtenáři pohled na různé aspekty života očima jiných.

Toto dílko trochu změnilo můj pohled na babičky a starší generaci. Už chápu, proč jsem dostávala každý rok od babičky pletené ponožky a rukavice :o)
rosavtrave
40% 40% 40% 40% 40%
  2. 11. 2011, 19:49
Různé povídky, většinou orientované na babičky. Sem tam na mě působily dost smutně, takže asi se k této knížce ani vracet nebudu (očekávala jsem více pozitivní přístup autorky ke stáří a pohledu na něj).