Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Zakletá

71%
4 15
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Zakletá Originální název: Enchantment
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Nejnovější vydání:
CooBoo - 2013
Počet stránek: 422
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 23x v přečtených
v knihovně 16x v knihovně
k přečtení 30x k přečtení
právě čte 3x právě čte
si přeje 2x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
CooBoo (2013) 422

V okamžiku, kdy desetiletý Ivan narazí v hustém lese Karpat na tajemnou mýtinu, se jeho život navždy změní. Na vrcholu podstavce uprostřed mýtiny spatří ležet krásnou zakletou princeznu Katarinu, kterou hlídá tajemná nestvůra, jež ho zažene na útěk. Nyní je Ivan americký postgraduální student, který před sebou má slibnou budoucnost a je zasnoubený s ženou svých snů. Přesto stále nemůže zapomenout na ono setkání, i když se sám sebe snaží přesvědčit, že to byl pouze výplod dětské fantazie. Poté, co se vrací do rodné země, najde i tajemnou mýtinu.
Tentokrát však neuteče. Tentokrát probudí krásnou princeznu polibkem… a vstoupí do světa, který zmizel před tisícem let. Napínavý a vtipný příběh o střetu různých světů i kultur. Zakletá je originální román o lásce a osudu, jež překonají staletí… a o temné síle, která je pronásleduje celé věky. (Založil/a: Marlynka)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Katniss Lavender
40% 40% 40% 40% 40%
  16. 12. 2014, 15:05
Zajímavý námět na knihu, místy i líbivě řešen. Jenže... Hned první kapitola na mě vrhla takový dojem, že jsem chtěla knihu odložit. Neudělala jsem to a po přetrpění několika desítek stran se příběh začal ubírat lepším směrem. Neustále ale tak nějak pokulhával. Na to jaký má kniha vlastně obsah, se četla dosti těžce a prokousávala jsem se jí celý týden!!! Bylo tam velké množství nudných a naprosto zbytečných pasáží, někdy jsem se i přistihla, že při čtení utíkám myšlenkami jinam a netuším o čem jsem četla. To se u dobrých knih nestává. Mám ráda příběhy z Ruska a Ukrajiny, ale jedině psané tamějšími spisovateli! Nikdo jiný totiž nedokáže vystihnout atmosféru těchto míst a příběh pak působí vyumělkovaně! Čekala jsem pohádkový příběh a byla mi naservírována směsice lingvistiky, náboženství, "historie" , filozofie, moderní vědy a autorovy fantazie. Podle mne nepovedená kombinace. Neříkám, že kniha neměla i světlé stránky, ale těch stránek bylo pramálo. Myslím, že by této knize prospěla výrazná redukce počtu stran a taková ta jiskra, díky které si ji zamilujete...

Moji recenzi najdete na http://katcinabibliotheka.blogspot.cz/2015/02/rc-zakleta.html
kacer_rampa
60% 60% 60% 60% 60%
  29. 6. 2016, 21:27
Kdo čeká moderní pohádku, bude zklamán, s tím souhlasím s Katniss. Ale nemohu souhlasit, že by kniha nebyla čtivá. Zvláště pasáže, spekulující slovanskou historii a písemnictví a etymologii pohádky. Příběh by však lehce snesl i kratší rozsah a ne tak zjevný happy-end. Pokud jste z těch, které nezajímalo kolik má Harry Potter nakonec dětí, tak se vám ani tento konec líbit nebude. Obecně pěkná knížka, ale obal je hezčí než knížka.