Posel slunce

Originální název: The Sunbird

Alpress - 1998
ISBN: 80-7218-126-2

Alpress (1998) 80-7218-126-2 528

Louren Sturvesant utrácel peníze moudře, stejně jako jeho předkové. Měl vůli i finanční sílu pomoci svému příteli Benu Kazinovi splnit životní sen a financoval jeho expedici do ztraceného města k pokladům, které se tam prý nalézaly.
Ale dávno ztracené město ovládá zlo vypuštěné jako džin z láhve v mlhách dávné historie. Zlo probuzené příjezdem Bena, Lourena a jejich společníků si žádá pozornosti ve formě krvavých obětí.
Z dramatického vření dnešní Afriky - velkého vybíjení zvěře, terorismu a intrik - jsou protagonisté Posla slunce vrženi zpět v čase i prostoru. Projdou bitvami, romancemi a tragediemi vzdálených předků v divoké epoše prastarého Kartága.

ondrasek
  25. 11. 2014, 11:34
Tahle kniha pro mě byla obrovské trápení. Žádná akce ani napětí a divné, nesympatické hlavní postavy...
Wilbur patří mezi mé oblíbené spisovatele a nikdy by se nemohlo stát, abych jeho knihu nedočetl (jsem si říkal doteď) a v tomto duchu jsem se 3 týdny trápil a ne a ne se dotrápit do konce.
Ty luxusní dvě hvězdičky dávám za likvidaci města Opetu, to zajímavé bylo...
Ale jinak mám sto chutí knihu trhat, ohýbat a prznit :-)
Nejhorší od WS
bratr_jezek
  18. 12. 2014, 10:08
Velmi poutavá kniha ve chvíli, kdy autor popisuje historickou pasáž, ta je opravdu zajímavou rekonstrukcí jednoho možného pádu vládce. Kdyby to bylo jen o tom, je to asi za víc hvězd, bohužel dolů to sráží současná linka, která je až do křečovitého závěru dost slabá.
Pindule
  7. 7. 2013, 20:01
Asi jsem ji četla ve špatné atmosféře, protože málo kdy opouštím rozečtenou knihu v půlce ... nijak mě nezaujala. Třeba příště :)
xwiez00
  25. 11. 2011, 0:59
Moc povedená knížka, řekla bych, že se dokáže svým příběhem, spádem a čtivostí skoro vyrovnat Řece bohů I.