Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Muži z bronzu

80%
4 9
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Muži z bronzu
Autor:
Originální název: Men on Bronze

Nejnovější vydání:
Domino - 2006
ISBN: 80-7303-314-3
Počet stránek: 379
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 16x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 8x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Domino (2006) 80-7303-314-3 379

Píše se rok 526 před naším letopočtem a historie starého Egypta vstupuje do posledního tragického dějství. V tisícileté říši faraonů, před níž se kdysi třásla polovina světa, se šíří úpadek. Král Ahmose sice stále třímá otěže vlády. pevně v rukou, avšak pro perského vládce je úrodné údolí Nilu příliš velkým lákadlem.. Na východní hranici zatím vládne klid, jen v troskách města Leontopole si rozbila ležení tlupa pouštních lupičů.. A protože faraon si nemůže dovolit jakékoli nepokoje v tak citlivé oblasti, vyšle za nájezdníky skupinu nejobávanějších zabijáků jimž velí nelítostný Hasdrabal Barka. Bezvýznamná pohraniční šarvátka s výbojnými beduíny ovšem Barku navede na stopu mnohem úctyhodnějších protivníků. Dozví se o zradě, kterou ve staroslavné Memfidě zosnoval velitel tamní vojenské posádky Fanés: společně se svými řeckými žoldnéři, skutečnými muži z bronzu, přeběhl k Peršanům. Situace si žádá rázné činy, a tak u města Pelusia dojde k nejkrvavější bitvě v dějinách Egypta. Barka musí nejen chránit faraonovy državy, ale zároveň stane před nesnadným rozhodnutím: buď zvolí čestnou smrt v boji a následnou slávu, anebo dlouhý život v zapomnění.... (Založil/a: Zdenulka)

(více)  

Štítky

více  
Scott Oden Scott Oden
*24.06.1967

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
60% 60% 60% 60% 60%
  23. 10. 2014, 21:07
Solidní historický román z období pozdní egyptské říše (poslední roky sajské dynastie). Příběh je zpracován na pozadí skutečných událostí, ale protože o tomto období zase není dostatečné množství historických záznamů, měl autor volné pole působnosti při vytváření děje románu. Nenarazil jsem na nějaké zásadní nesrovnalosti co se týče historické hodnověrnosti. Snad jen zmínka o chetitském vyslanci mě udivila, protože v té době už chetitská říše dávno neexistovala.
Vzhledem k autorově prvotině jsem narazil na pár chybiček v popisu děje (např. Barka se vydá do města ozbrojen jen dýkou, ale o stránku později používá pochvu s mečem ... uprostřed noci mu horký vzduch "spaluje plíce" aj.). Také některé popisy bojů jsou občas trochu naivní (useknutí hlavy štítem ?!), nicméně vylíčení bitvy u Pelusie se mi docela líbilo. Trochu mi vadilo, jak všichni bojovníci neustále "vrčeli" a při každé činnosti všem "stékaly prameny potu" - tohle bylo opakováno každou chvíli.
Celkově je ale můj dojem z knihy příznivý, autor si dal práci s nastudováním příslušných historických souvislostí a romanticko-dobrodružný příběh slušně spojil s historickými reáliemi. 60 %
Aleachim
80% 80% 80% 80% 80%
  22. 8. 2010, 12:06
Prvních 50 stránek jsem přemýšlela zda knížku odložit. Ještě že jsem to neudělala. Po přelouskání těchto stránek se děj rozvine a knížka se stává neuvěřitelně čtivou a vtáhne člověka do děje.